Historické zápasy mezi Schalke a BVB – díl 1.

Doba čtení: < 1 minuta

Derby mezi oběma týmy z Porůří je zdrojem noha zajímavých story. My se tady na některé podíváme.

6.9.1969 Dortmund – Schalke 1:1

Tehdy ještě Borussia hrála na stadionu Rote Erde. Hosté se dostali v 37. minutě do vedení 0:1 a jejich nadšení fanoušci vběhli na hřiště. Na hřiště se dostali také pořadatelé se psy a jeden z nich kousl do zadku hráče Schalke Friedela Rausche (který před rokem zemřel). Rausch i přesto zápas po ošetření a injekcích dohrál až do konce (ještě nebylo povoleno střídání) a hosté vybojovali nakonec bod. Rausch pak celou noc proležel na břiše.

V reakci na tento zápas v odvětě na jaře 1970 nechal na hřiště před zápasem přivést tehdejší prezident Schalke živé lvy (samozřejmě na vodítku).

Vlevo Friedel Rausch kousnutý psem. Vpravo lvi, kteří se objevili na hřišti před zápasem na půdě Schalke.

10.12.1985 Schalke – Dortmund 6:1

80. léta nebyla ani pro jeden z týmů z Porůří nijak úspěšným obdobím, Schalke se potácelo na rozmezí první a druhé ligy, Dortmund pak spíše v dolní části tabulky.

Článek:  Před 45 lety pískal Bundesligu opilý rozhodčí

První poločas derby skončil 0:0, ale to co se stalo během druhé půle bylo něco neuvěřitelného. domácí se trefili hned ve 46. minutě. V rozmezí mezi 67. a 77. minutou se domácí trefili čtyřikrát! Hosté zásluhou Inga Anderbrüggeho (později odehrál hodně sezón za Schalke) snížili, ale v závěru domácí přidali ještě šestý gól. Šest gólů za poločas úhlavnímu rivalovi!

19.12.1997 Dortmund – Schalke 2:2

Nezapomenutelný zápas, když se v 90. minutě za Schalke trefil jeho brankář Jens Lehmann a vyrovnal na 2:2. Jednalo se o první gól brankáře ze hry v Bundeslize.