Hertha prý bude muset omezit nákupy

Doba čtení: < 1 minuta

Časopis SportBild přišel ve svém posledním čísle s informací, že Hertha nyní vystavila stop na další nákupy.

Hertha od příchodu firmy Tenor investora Larse Windhorsta patří mezi kluby s nejvyššími možnostmi pro nákupy nových hráčů. Za poslední tři přestupová období od příchodu Windhorsta do klubu utratila téměř 150 milionů eur za posily do kádru (proti příjmům z prodejů 35 milionů). Ve výdajích za poslední tři přestupová období je Hertha bundesligovou trojkou za dvěma nejlepšími kluby Bayernem a Dortmundem. A po Bayernu má druhé nejvyšší minus na straně přestupů.

Nyní by tomu minimálně dočasně měl být konec. Přestože bylo v létě ohlašováno, že do klubu od Windhorsta přitečou další peníze, tak to vypadá, že to podle SportBildu bude složitější. Do konce října mělo přijít do klubu 100 milionů, to se ale nemělo stát. Tuto informaci později potvrdil i klub. Oznámil rovněž, že se s Windhorstem domluvil na novém termínu splátek a celých 100 milionů by mělo přijít postupně od konce června 2021. Nebylo by to poprvé, kdy peníze do klubu přišly pozdě, podobná situace nastala už v létě, kdy do klubu přišlo se zpožděním 50 milionů eur, což pravděpodobně způsobilo, že útočník Cordoba z Kölnu přišel jen díky prodeji Ondreje Dudy opačným směrem.

Článek:  Souhrn přestupů během Deadline Day

Klub pro tuto sezónu počítá s poklesem příjmů o 60 milionů a část peněz od Windhorsta právě chce využít k tomu, aby si klub nemusel půjčovat jinde a současně k umořování starých dluhů. Jedná se například o dluh 40 milionů, který si klub vzal pro vyplacení předchozího investora KKR. To také znamená, že v dalším letním přestupovém období nebude Hertha tak utrácet jako v minulosti.

 

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: