Hainer navrhuje, aby béčka mohla hrát 2. ligu, ostatní kluby jsou proti

Doba čtení: 2 minuty

Béčko Bayernu (v Německu označované jako Bayern Mnichov II) vyhrálo letos jako nováček 3. ligu. Ale do 2. ligy už postoupit nemohlo, protože německá pravidla říkají, že béčka můžou hrát nejvýše ve 3. lize.

Dalším omezením pro béčko je to, že nesmí hrát DFB Pokal. V minulosti to šlo a došlo dokonce ke kuriózní situaci, kdy se béčko Herthy dostalo až do finále DFB Pokalu (to bylo v roce 1993) nebo v roce 1977 se v osmifinále potkaly první a druhý tým Bayernu (vyhrálo áčko 5:3 díky čtyřem gólům Gerda Müllera). Podobně se také v DFB Pokalu potkaly áčko a béčko Kaiserslauternu a Stuttgartu. Tato situace nyní možná není.

Dalším omezením pro béčka je maximální výška soutěže, kterou béčko může hrát. Béčka bundesligového nebo druholigového týmu může hrát nejvýše ve 3. lize (aktuálně v ní hraje pouze béčko Bayernu), béčko třetiligového týmu ale může hrát nejvýše v páté nejvyšší soutěži. Právě to první pravidlo, že béčko nemůže do druhé ligy je podle Herberta Hainera, předsedy dozorčí rady Bayernu špatné a mělo by být zrušeno.

Hainer v rozhovoru pro klubový časopis 51 řekl: „Vrcholoví sportovci touží po maximu. A chtějí postoupit, když můžou postoupit. Myslím, že bychom se nad tím měli v Německu zamyslet. Je pochopitelné, že dva týmy jednoho klubu nemůžou hrát ve stejné lize. Ale například áčko v první a béčko v druhé lize – proč ne?“

Zástupci ostatních klubů k tomuto návrhu byli skeptičtí. Jochen Schneider (Schalke): „Ve 2. lize musí být první týmy profesionálních klubů. Je to v zájmu druholigových klubů.“ Podobně se vyjádřili zástupci Mannheimu nebo Regensburgu. Obecně platí, že zápasy proti béčkům nejsou příliš atraktivní z diváckého hlediska a většinou na ně chodí podstatně méně diváků. V Německu navíc není příliš zvykem, aby se hráč po zranění rozehrával v béčku. Například za béčko Bayernu letos nastoupili Davies (třikrát ještě na začátku sezóny, kde nehrával) a pak jen párkrát Cuisance a Arp. Třeba za béčko Dortmundu za celou sezónu nenastoupil jediný hráč, který by v Dortmundu hrával pravidelně.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: