Freiburg prodává kádr a inkasuje slušné peníze

Doba čtení: 2 minuty

Freiburg v létě šel svou tradiční strategií – hráče, kteří začali vyčnívat prodává za pro klub slušné peníze.

Nejdříve byl ohlášen odchod brankáře Alexandra Schwolowa, který odešel do Herthy. Za něj Stará dáma z Berlína zaplatila osm milionů eur. Klub šel svou klasickou cestou a angažoval z Karlsruhe Benjamina Uphoffa. Je možné že jedničkou v brance bude možná dosavadní dvojka Mark Flekken.

Poté byl ohlášen odchod útočníka Lucy Waldschmidta do Benfiky. Ta měla zájem i o Kocha, ale ten její nabídku odmítl. Za Waldschmidta by klub měl získat 15 milionů plus bonusy. Opět výborný obchod ze strany klubu, Waldschmidt přišel do Freiburgu před dvěma lety z HSV za pět milionů eur. Náhradou za Waldschmidta by měl být mladý Bosňan Ermedin Demirovič, který přišel ze španělského Alavesu za 3,7 milionu eur. V minulé sezóně hostoval ve švýcarském St. Gallen a ve švýcarské lize nastřílel 14 gólů a přidal ještě 7 asistencí.

Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou – díl 3.

Nyní odchází také druhý reprezentant – stoper Robin Koch do Leedsu. V Leedsu podepsal čtyřletou smlouvu, Freiburg by za něj měl obdržet 13 milionů eur plus bonusové částky. Freiburgu tak opět ukázal svoje kvality ohledně výchovy mladých hráčů. Koch přišel do Breisgau z Kaisersaluternu před třemi lety za čtyři miliony eur a nyní odchází za více než trojnásobek.

V médiích se také spekuluje o odchodu bývalého hráče Freiburgu Caglara Söyüncüa z Leicesteru. Podle přestupové smlouvy by měl Freiburgu obdržet deset procent z jeho dalšího přestupu. A u tohoto stopera se očekává přestup za vyšší částku než byl jeho odchod před dvěma lety (21 milionů eur). Takže i z něj by ještě mohl klub získat solidní peníze.

Klub tedy v letním přestupovém období zatím inkasoval 36 milionů eur. Trenér Streich rozprodej v poslední sezóně úspěšného kádru komentoval věcně slovy: „V těžkých časech korony potřebujeme příjmy z přestupů. Navíc musíme také splácet nový stadion.“

5 1 vote
Article Rating
Článek:  Bellingham oficiálně přestupuje do Dortmundu
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: