Fanoušci se vrací do hledišť už od 1. kola!

Doba čtení: 2 minuty

Ve středu bylo zveřejněno, že doba zápasů v Bundeslize končí a v omezené míře se můžou vrátit fanoušci do hledišť.

Na úterním jednání se zástupci jednotlivých spolkových zemí i federální vlády dohodli, že spustí zatím takový režim na zkoušku do konce října, kde bude moct být stadion zaplněn až na 20 procent kapacity. Klíčové, zda toto číslo bude moct být dodrženo nebo ne, bude ukazatel počtu nakažených za poslední týden v dané regionu. Pokud toto číslo bude kolem 35 nově nakažených na 100 000 obyvatel, tak to bude důvod ke snížení kaapcity nebo dokonce k zápasu bez diváků. Nejsou žádná omezení na místa k stání nebo k sezení, prostě jednoduše na 20 procent kapacity.

V prvním kole nás čeká jeden zápas s nižší návštěvou. Bude to hned úvodní zápas Bayern – Schalke. V Mnichově jsou současné hodnoty nakažených těsně pod 35, takže se dohodl klub a s úřady, že na zápasu nebude využito 20 procent, ale pouze deset procent, tedy 7500 diváků.

Článek:  Rozdíly ve výkonech týmů před epidemií a po epidemii

Problém je ve Würzburgu, který hraje 2. Bundesligu. VE Würzburgu je aktuální číslo vyšší než 35, takže úvod sezóny proti Aue bude ve Würzburgu bez diváků.

Toto pravidlo neplatí pouze pro fotbal, v Německu ho budou využívat také při hokeji, házené a basketbalu. Na konci října pak vše vyhodnotí a rozhodnou se, jak se bude pokračovat dál.

Kolik diváků kde bude?

Bayern-Schalke – 7500, limit snížen na polovinu vzhledem k tomu, že v Mnichově jsou těsně pod číslem 35

Frankfurt-Bielefeld – 6500

Union-Augsburg – 4300

Köln-Hoffenheim – 9200

Brémy-Hertha – 8500

Stuttgart-Freiburg – zatím 500, úřady by měly přizpůsobit povolené počty nové situaci, pokud se to stihne, bude moct přijít 12 000.

Dortmund-Gladbach – 10 000, Dortmund úmyslně nevyužívá celou povolenou kvótu, toto má být jen pro začátek.

Článek:  Jak to vypadá s návratem diváků do hledišť?

Lipsko-Mainz – 8500

Wolfsburg-Leverkusen – 500, příslušné úřady Dolního Saska nebudou mít upraveny limity už pro tento víkend, takže tady bude výrazně omezený počet lidí. Jinak 5200.

 

Velká část míst bude ale využita na lóže a byznysová místa. Takže například v Kölnu bude 1700 míst z 9200 pro tuto klientelu. V Brémách by to mělo být 1450 míst.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: