Dusno v Augsburgu

Doba čtení: 2 minuty

Augsburgu se letos nedaří a v klubu začíná být dusno. Je možné, že situace skončí odvoláním trenéra Bauma.

Augsburg je aktuálně na 15. místě, pouze jedno místo a čtyři body od baráže. Jen díky bídným výkonům a výsledkům trojice Hannover, Norimberk a Stuttgart není na sestup. V posledním kole hrál doma s Hoffenheimem a prohrál po debaklu 0:4.

Po zápasu někteří hráči kritizovali trenéra Bauma. Šéf obrany Jeffrey Gouweleeuw po zápasu řekl: „Od začátku zápasu jsem vůbec nevěděli, co děláme. Na hřišti jsem nikdy neměl pocit, že něčeho chceme dosáhnout. Neměli jsme žádnou společnou myšlenku.“ Kapitán týmu Daniel Baier na otázku, jestli tým nesplnil taktiku trenéra řekl: “ Na to se musíte zeptat ho.“ Evidentně hráči sami pořádně netušili, co mají hrát.

Augsburg začal nejdřív s třemi obránci, po 15 minutách změnil trenér Baum taktiku na čtyři obránce. a po necelé půlhodině hry stáhl trenér Baum obránce Oxforda, kterého nahradil útočník Finnbogasson. elé to hlavně asi spíš vneslo zmatek do hlav hráčů Augsburgu, kteří v druhé půli dostali tři góly, když čistý hattrick zaznamenal Belfodil. Obránce Gouweleeuw ke změnám taktiky řekl: „Když jsme museli během prvního poločasu třikrát měnit rozestavení, ukazuje to, že něco nefunguje. Ani jednou, když jsme udělali změnu, to nebylo lepší.  Nenašli jsme žádné řešení.“

Článek:  Předligové představení FC Augsburg - 2020/21

Trenér Baum po zápasu na kritiku hráčů řekl: „Gouweleeuwsova kritika je strašně přeceňovaná. Souhlasím s ním, že moje taktické změny nepřinesly svoje ovoce. Snažil jsme se odstranit chyby, žádný trenér se nevyhne tomu, že udělá špatná rozhodnutí.“

Na podzim po kritice trenéra byl vyřazen z kádru a následně odešel na hostování jiný obránce Hinteregger, nyní je situace pro Augsburg daleko kritičtější a taková opatření se asi čekat nedají. V každém případě je ale jarní forma Augsburgu špatná, tým dostává velké množství gólů a obrana mu nefunguje. V posledních osmi zápasech dostal 21 gólů, což je extrémně vysoké číslo. Je skoro zázrakem, že při takové obraně uhrál v těchto osmi zápasech osm bodů. Pro Augsburg bude klíčovým zápasem duel se Stuttgartem za 14 dní, ve kterém se může od svého pronásledovatele odtrhnout. Toto bude asi klíčový zápas v boji o baráž, protože oba týmy mají poměrně těžký los v závěru soutěže a každý vybojovaný bod bude důležitý,

Článek:  Souhrn přestupů během Deadline Day