Drážďany se snaží o rozšíření 2. Bundesligy

Doba čtení: < 1 minuta

Dynamo Drážďany je jedním ze sestupujících týmů z 2. Bundesligy do 3. ligy. Snaží se tomu ale ještě právními kroky zabránit.

Jak známo, hráči Dynama byli před restartem 2. Bundesligy v karanténě a museli kvůli tomu dohrávat soutěž ve zběsilém tempu. V závěru odehráli 9 zápasů v 28 dnech. Což byly výrazně horší podmínky než u ostatních týmů.

Klub už oznámil, že vede jednání s DFL o možném rozšíření 2. Bundesligy na 20 týmů, kdy by z ní nesestoupil ani jeden tým. Drážďany skončily poslední a mají sestoupit společně s předposledním Wiesbadenem. Jednání s Dynamem potvrdili také vedoucí představitelé DFL, ale dál to už komentovat nechtěli.

Zatímco ostatní týmy začínaly obnovenou soutěž 16. května, Dráždany kvůli karanténě až 31. května a pak přišel uvedený kvapík 9 zápasů během necelého měsíce. Právě toto výrazné znevýhodnění považuje Dynamo za narušení regulérnosti soutěže. klub si najal dokonce právníka, který zpracovává žalobu.

Celé to ale má hodně otázek. V případě rozšíření soutěže by kluby dostaly menší množství peněz z televizních práv, protože by se tento balík dělil mezi 20 týmů místo 18. Otázkou vůbec je, jestli Drážďany jsou součástí DFL, která zahrnuje pouze týmy dvou nejvyšších soutěží.

Píše se také o alternativní možnosti, že by klub byl nějak finančně odškodněn, protože rozšíření soutěže je málo pravděpodobné, protože asi jen těžko si kluby rozšíření schválí.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] požadovalo rozšíření kvůli tomu, že se cítilo v soutěži znevýhodněné kvůli našlapanému kalendáři. Hráči […]

1
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: