Domovní prohlídka u hráče HSV

Doba čtení: < 1 minuta

Před zhruba rokem psal časopis SportBild, že hráč HSV Bakery Jatta je ve skutečnosti někdo úplně jiný.

Dnes v jeho domě v Hamburgu zasahovala policie, která vykonala domovní prohlídku. Příčinou domovní prohlídky je podezření, že uvedl nesprávné údaje, aby získal  povolení k pobytu. Policie ve středu dopoledne podle novin Bild hledala v jeho domě elektronické nosiče, jako jsou počítače nebo mobily, aby zajistili možné důkazy.

Tisková mluvčí státního zastupitelství k případu uvedla: „Obviněnému je kladeno za vinu porušení pobytového zákona (odpovídá zákonu o pohybu cizinců v ČR). Je podezření, že mohl uvést nesprávné údaje, aby obdržel povolení k pobytu. Zatím máme pouze počáteční podezření, domovní prohlídka slouží k dalšímu vyjasnění situace.“

Jatta přišel do Německa jako uprchlík v roce 2015. V té době uvedl, že je mu méně než 18 let, což mu ulehčilo možnost získání pobytu v Německu. Policie teď zřejmě vyšetřuje pravdivost těchto údajů. Začal pak hrát za HSV a postupně se dostal do prvního týmu.

Když se minulý rok objevily první informace, které zpochybňovaly jeho věk a identitu, tak se zkoumala jeho historie v Německu. Po svém příchodu do Německa v listopadu 2015 si nechal z Gambie poslat pas, který následně gambijský konzulát v Německu označil za pravý. Z údajů v pasu pak vycházely všechny osobní informace, které o Jattovi byly. Na ty se odvolává také klub.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: