Dnes hamburské derby!

Doba čtení: < 1 minuta

Po dlouhých letech se dnes v soutěžním zápasu utkají hamburské kluby – HSV a St. Pauli.

Poslední vzájemný zápas se uskutečnil na jaře 2011, tehdy vyhrálo St. Pauli 1:0 po gólu Asamoaha. Od té doby hrály kluby různé soutěže a nepotkaly se ani v poháru. Až nyní se potkají poprvé v historii v 2. lize. Historicky je samozřejmě úspěšnější HSV, který z dosavadních 92 vzájemných zápasů ve všech soutěžích vyhrál v 59 zápasech a St. Pauli vyhrálo v 19 zápasech.

Celé město žije tímto zápasem. Ten je samozřejmě už dlouhou dobu vyprodaný, na černém trhu se ceny vstupenek zvedají dokonce do (v eurech) čtyřciferných výšin. Poslední trénink HSV v sobotu odpoledne přišlo do tréninkového centra sledovat zhruba 3000 fanoušků, po tréninku dokonce proběhal děkovačka jako po vítězném zápasu.

Po tréninku dokonce k hráčům promluvil šéf kotle HSV, který řekl: „Nosíme diamant hluboko v srdci, pro klub bychom zemřeli. Nejdůležitější je: Stojíme za vámi a dáme do toho všechno.“

St. Pauli dokonce na svém stadionu MillernTor bude veřejně vysílat přenos z tohoto zápasu a očekává zhruba 15 000 diváků.

Policie se obává i možných výtržností, proto bude v pohotovosti zhruba 1500 policistů. Situace je opravdu vyhrocená – minulý čtvrtek mělo 30 fanoušků St. Pauli napadnout 6 fanoušků HSV, kteří  v jedné hale připravovali choreo, to samozřejmě poničili. Na základě toho chuligáni HSV vyzvali na internetu k tomu, aby byl atakován každý, kdo má na sobě nějaké fanouškovské oblečení St. Pauli.

Derby bude opravdu horké!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: