Divoký týden Martina Hintereggera

Doba čtení: 2 minuty

Obránce Martin Hinteregger opravdu divoký týden, který z jedné strany orámovalo jeho nelichotivé vyjádření o svém trenérovi a na druhém konci je přestup.

Hinteregger dosud nastupoval za Augsburg, kde byl pravidelným hráčem základní sestavy, nastoupil kromě jediného zápasu pokaždé (jednou chyběl kvůli zranění). Augsburg neprochází nyní úspěšným obdobím, aktuálně už deset zápasů v řadě nevyhrál (uhrál v nich pouze tři body) a propadl se do boje o záchranu. Po zápasu v Gladbachu a další prohře (0:2) se Hinteregger poměrně nelichotivě o trenérovi Augsburgu Baumovi: „Celý rok 2018 to šlo s námi z kopce. Nevidím moc zlepšení, celý rok jdeme směrem dolů.“. Na konkrétní otázku o trenéru Baumovi řekl: „Nemůžu o něm říct nic pozitivního. A nebudu ani říkat nic negativního.“

Na tento mediální výrok den poté reagovalo vedení Augsburgu.  Hinteregger obdržel v úterý podle vedení „drastickou pokutu“ a dál se nesměl připravovat s týme, ale individuálně.  Sportovní manažer Reuter to komentoval slovy: „K naším základním hodnotám patří, že spolu v Augsburgu interně spolu hovoříme (i velmi kriticky), ale netaháme do toho veřejnost.“ Trenér Baum pak řekl, že Hinteregger pod ním už hrát nebude.

Článek:  Philipp Max odchází z Augsburgu do Eindhovenu

Kapitán týmu Baier věřil, že se Hinteregger omluví a do týmu se vrátí. Nakonec ale všechno bylo jinak. Hinteregger v poslední den přestupového období odešel na hostování do Frankfurtu. Celé to komentoval sportovní ředitel Augsburgu Reuter: „Po trestu pro Hintereggera jsme s ním vedli další rozhovory. Ale neexistuje žádná společná základna, která by umožňovala jeho začlenění do týmu, protože Martin Hinteregger není připravený, aby šel spolu s FC Augsburg. Proto jsme souhlasili s jeho přestupem.“

Hinteregger odchází do Frankfurtu na hostování do konce sezóny. Pro přestup Hintereggera byl důležitý jeho vztah k trenéru Frankfurtu Hütterovi, protože oba se znají ze společného působení v Salzburgu.

Hinteregger už v minulosti jednou upoutal pozornost svým vyjádřením. V roce 2016 o něj (tehdy byl ještě hráčem Salzburgu) mělo zájem Lipsko, ale on řekl, že do Lipska nikdy nepřestoupí. Následně pak přestoupil do Augsburgu.

 

vote
Article Rating
Článek:  Benjamin Henrichs jde do Lipska
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: