Divoký týden kolem Davida Alaby

Doba čtení: 2 minuty

Tento týden patřil mezi nejdivočejší v kariéře Davida Alaby. Celou dobu se objevovaly nové informace k jeho možnému (ne)prodloužení smlouvy v Bayernu. Pojďme si události celého týdne projít.

Neděle 1. listopadu

Prezident Bayernu Herbert Hainer v televizi vyhlásil, že Bayern stahuje svoji nabídku Alabovi na prodloužení smlouvy. Bayern mu dal podle Hainera jasnou deadline do konce měsíce října a nabídku klubu nebyla přijata.

Pondělí 2. listopadu

Alaba se zúčastnil předzápasové tiskovky Bayernu před zápasem Ligy mistrů proti Salzburgu. Novináři se pochopitelně ptali víc na jeho jednání o smlouvě než na zápas v Salzburgu. Alaba na tiskovce řekl, že se o stažení nabídky dověděl až z médií. Současně také jasně vyvracel částky, které se objevují v médiích ohledně jeho požadavků (odmítnutá nabídka Bayernu měla být 11 milionů ročně plus prémie). Současně také Alaba vyvrátil, že by jednal s jinými kluby a celkově jej veškerý humbuk kolem jeho smlouvy bolí a je zklamaný z toho, že klub spekulace kolem částek nedementoval.

Článek:  Kimmich musel na operaci

Úterý 3. listopadu

V televizi promluvil k případu Alaba Hasan Salihamidžič a odůvodnil jednání klubu: „V životě ani ve fotbalu nemůžeme nikdy říkat nikdy. Ale nevím, co bychom měli udělat dál. Předložili jsme mu nabídku, kterou odmítl. Nyní sem musíme zabývat tím, že od nás David odejde.“

Salihamidžič rovněž popsal předchozí víkend ze svého pohledu: „V sobotu jsem mluvil s jeho agentem, v neděli jsem hledal prostor pro rozhovor s Davidem. Chtěl jsem vědět, co se děje. Ale nic moc navíc jsem nezjistil.“

Středa 4. listopadu

V časopisu SportBild vyšel rozhovor s Karl-Heinzem Rummeniggem, kde se mimo jiné vyjádřil také k situaci kolem Alaby. Rummenigge: „Myslím, že jsme v klubu na jedné vlně. Všichni chceme, aby David zůstal. Je to skvělý člověk a top hráč.“ A pak ještě dodal: „Už měsíce se točíme v kruhu. A v jednom okamžiku už musíme začít plánovat na příští sezónu, takže musíme také vědět, jestli David u nás zůstane nebo ne. Proto je pro nás jeho rozhodnutí v tomto okamžiku důležité. Hráči musí mít v této době pochopení pro kluby. Máme šílené finanční ztráty, osm měsíců hrajeme doma bez diváků na stadionu. Hrozí nám pokles příjmů přes 100 milionů. Věřím, že hráči mají dobré manažery, kteří jim radí, aby zůstali v klubu, ve kterém se cítí dobře a ve kterém (což je i v Davidově případě) slaví velké úspěchy.“

Článek:  Gólové situace z prvního kola Ligy mistrů

Čtvrtek 5. listopadu

Časopis Kicker referuje o detailech z jednání. Klub prý stanovil deadline na neděli 1. listopadu 15 hodin. Bayern měl podle Kickeru předložit Alabovi smlouvu do roku 2024 s rostoucím platem, který by i s prémiemi mohl vystoupat až na hranici 20 milionů ročně.

Alabův agent Zahavi v telefonním rozhovoru Salihamidžičovi před týdnem měl podle Kickeru říct, že se nabídka klubu musí ještě vylepšit. Na to mu měl Salihamidžič odpovědět, že klub svoji nabídku v neděli stáhne a večer to zveřejní. Salihamidžič o tom měl v podle Kickeru v neděli informovat také Alabu, když spolu mluvili půl hodiny mezi čtyřma očima. Hráč to měl přijmout v klidu.

Pátek 6. listopadu

Ve španělských novinách Marca a As se objevuje informace, že angažování Alaby od léta 2021 je jednou z možností, kterou  se zabývá Real Madrid. Současně se ve španělských novinách také tvrdí, že byl Alaba v minulých dnech Realu nabídnutý.

Článek:  Kolik se vydělává v Bayernu na normálních pozicích?

Sobota 7. listopadu

Hraje se Klassiker Dortmund – Bayern. Alaba v posledních vteřinách první půle vyrovnává na 1:1. Před zápasem ještě k situaci kolem Alaby promluvil Rummenigge: „Alaba je u nás dvanáct let a stal se klíčovým hráčem. Nemůžu vyloučit, že ještě nakonec Alaba zůstane. Dveře jsou ještě mírně pootevřené.“

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: