Další jména jsou spojovaná s Bayernem

Doba čtení: 2 minuty

Bayern má pořád velmi úzký kádr, po odchodu některých starší hráčů jej potřebuje doplnit. Nyní se objevila další jména, o které by Bayern měl mít zájem,

Dokonce už i Robert Lewandowski na oficiální tiskovce Bayernu v USA řekl, že současný kádr potřebuje doplnit. Lewandowski: „Není optimální, že máme momentálně v kádru tak málo hráčů. Potřebujeme víc hráčů, kvůli konkurenci, ale také kvůli kvalitě tréninku. Věřím, že se brzy něco stane. Bez dalších přestupů bude těžké hrát o velké trofeje. V posledních dvou letech Bayern neudělal žádný velký přestup.“

Nyní se v médiích objevily informace o zájmu Bayernu o dva mladé Španěly.  Prvním by měl být defenzívní záložník Marc Roca (22 let), který nyní hraje v Espanyolu. Tím druhým pak je křídelní hráč Brais Mendez (22 let) ze Celty Vigo. Ten měl být dokonce podle německého časopisu Kicker Bayernu nabídnut a Bayern o něj projevil zájem.

Důvodem, proč se Bayern obrátil do Španělska by mohly být povinné výstupní klauzule. V každé hráčské smlouvě ve Španělsku musí být povinně výstupní klauzule a toho chce Bayern využít, oba hráče by podle mediálních spekulací měl přivést právě s jejich využitím. Roca ji má mít ve výši 40 milionů eur, Mendez pak 25 milionů eur.

Oba hráči se teď stali mistry Evropy do 21 let. Roca z pěti zápasů na turnaji odehrál tři v plné délce (včetně finále), Mendez zůstal pokaždé na lavičce.

Vedení Bayernu intenzivně shání posily, dokonce část managementu zůstala v Evropě a neodcestovala s týmem na cestu do USA. Sportovní ředitel Hasan Salihamidžič zůstal v Evropě právě kvůli lepším možnostem v práci na přestupech.

Marc Roca nastupuje ve španělské lize už tři roky, za tu dobu odehrál 68 zápasů (v minulé sezóně chyběl pouze ve třech zápasech, jinak pokaždé hrál v základní sestavě). Nastupovat může na pozici jak defenzívního záložníka, tak o středního záložníka (neboli na šestce i osmičce). Má kvalitní přihrávky a umí dát průnikové přihrávky. Mohl by být alternativou k Thiagovi.

Brais Mendez má na svém kontě 50 zápasů ve španělské lize (nastupuje v ní poslední dvě sezóny), v minulé sezóně se mu opravdu dařilo, když zaznamenal šest gólů a sedm asistencí. Nastupovat může na obou křídlech a také na pozici ofenzívního záložníka. Má kvalitní přihrávky, umí také vystřelit z dálky je dobrý v zahrávání standardek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: