Co změnil Hansi Flick?

Doba čtení: 2 minuty

Tři zápasy a tři vítězství s nulou. To je bilance nástupce Nika Kovače v Bayernu Hansi Flicka. Jaké změny udělal?

Flick udělal změny jednak v sestavě a pak také taktice. Stáhl Coutinha z pozice ofenzívního středního záložníka. Pod Kovačem sestava bez něj téměř nemohla být, v prvních dvou zápasech začal Coutinho pouze na lavičce, nyní v Düsseldorfu hrál na levé straně. Na jeho místo se posunul z lavičky Thomas Müller, který se Flickovi odvděčil čtyřmi asistencemi (dvě proti Dortmundu, dvě v Düsseldorfu). Změna potkala také Joshuu Kimmicha, který se pevně usadil na pozici defenzívního záložníka, kde sice hrával i v průběhu sezóny, ale nyní to vypadá, že se jeho pozice stabilizovala právě ve středu zálohy. Méně prostoru pak má zase Thiago, který byl pro Kovače jasnou jedničkou na pozici defenzívního záložníka.

Článek:  Rummenigge v oficiálním podcastu Bayernu - 1. díl

Flick také ustálil střed obrany. Tady to možná bylo spíš z nouze, protože vzhledem k dlouhodobým zraněním Süleho a Hernandeze a trestu za červenou kartu pro Boatenga moc možností neměl. Ale z dvojice Martinez – Alaba se mu podařilo sestavit dobře fungující střed. Martinez dává do hry svoji sílu, robustnost, chodí do soubojů, Alaba zase rychlost a dobrou rozehrávku. Na levé straně obrany pevně usadil Alphonsa Daviese, což už ve svých posledních dvou zápasech zkoušel také Kovač. Tato volba, opět velké míry vynucená, se velmi osvědčila, Davies zvládl skvěle zápas proti Dortmundu i ostatní zápasy.

Došlo k určitým změnám ve stylu hry. Tým pod Flickem je agresivnější v napadání, soupeře atakuje dál od své branky. Soupeř má pak na rozehrávku a na tvorbu hry méně času a méně přihrávek. To má pak vliv na kratší cestu k brance soupeře při zisku míče. Tým také má podstatně víc sprintů a také zhruba o tři kilometry víc za zápas naběhá.

Článek:  Hoeneß o Alabovi a Thiagovi

Klíčová je také atmosféra v týmu, která se výrazně zlepšila. Kovač měl proti sobě určitou část týmu. Naopak Flick připomíná Juppa Heynckese v mladším vydání – je empatický, umí získat hráče na svou stranu.

Ookud bychom měli říct, jestli má na něčem Flick pracovat, tak jsou to hráči, kteří se dostali pro ně možná nečekaně na lavičku. Jedná se o Coutinha, Thiaga a v současné situaci (s mnoha zraněnými středními obránci) možná i překvapivě o Boatenga. Tyto hráče v průběhu sezóny bude potřebovat a nemůže je odepsat. Možná právě někdo z nich pak bude důležitou postavou nějakého klíčového jarního zápasu.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: