Co se děje ohledně návratu diváků na stadiony?

Doba čtení: 2 minuty

Návrat diváků na stadiony je jedna z věcí, která fanoušky extrémně zajímá. Nyní se kolem toho začínají dít nově věci.

DFL už vytvořila a manuál pro kluby, které jej musí implementovat na svoje místní podmínky. Příští úterý se bude na zasedání DFL jednat o důležitých bodech návratu diváků. Mělo by dojít k dočasným změnám v pořádání zápasů.

První navrhovanou změnou je omezení přístupu fanoušků hostí na zápasy. Ti by podle návrhu DFL neměli do konce kalendářního roku přístup na zápasy. V současnosti je kapacita sektoru hostí 10 procent kapacity stadionu. DFL se obává, že by každý víkend po Německu jezdily tisíce fanoušků, z části také hromadnými dopravními prostředky jako jsou autobusy nebo vlaky. A z toho plyne nebezpečí, že by z důvodu zvýšeně cestovní aktivity mohlo dojít ke zvýšení množství nakažených osob.

Článek:  Jak bude vypadat příští sezóna podle šéfa DFL?

Druhou navrhovanou změnou je to, že lístky pro všechny diváky budou na jméno. Diváci budou muset uvést rovněž svoje kontaktní údaje. opět by tato změna měla být do konce kalendářního roku. Už by mělo být na klubech, jak to přesně zajistí. Je možné, že využijí majitele permanentních vstupenek, u kterých už tyto údaje mají. Důvodem je to, aby se v případě zachycení infekce daly efektivně sledovat kontakty jednotlivých osob.

Třetí změnou má být nevyužívání míst na stání, ale pouze míst k sezení. Sektory, které jsou pouze na stání musí zůstat uzavřené a domácí klub musí zajistit, aby se do nich nikdo nedostal. Samozřejmě klub může zajistit přeměnění dosavadních míst na stání na místa k sezení (jako se to dělá pro zápasy evropských pohárů). Důvodem je špatné prosazování dodržování odstupů u takových míst. Diváci se navíc na místech na stání můžou pohybovat a nejsou omezeni řadami sedadel jako u míst k sezení. To vše by mohlo pomoct rozšíření epidemie. Toto omezení by se mělo platit do konce října 2020.

Článek:  Sancho terčem kritiky kvůli kadeřnické aféře

Poslední změnou je zákaz prodeje alkoholu na stadionech. To se týká samozřejmě alkoholického piva. Konzumace alkoholu zvyšuje (bez ohledu na množství) podle DFL riziko porušování hygienických pravidel. Tato změna by měla platit rovněž do konce října 2020.

 

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: