Co plánuje Bayern na letní přestupové období?

Doba čtení: 3 minuty

V německých médiích se objevují různé spekulace o tom, kdo by z Bayernu mohl v létě odejít a kdo naopak přijít.

Nejprve začněme fakty. V Bayernu je celkem osm hráčů, kterým končí smlouva v roce 2021 a tudíž, pokud na nich chce Bayern něco vydělat a nutně je nepotřebuje, tak bude nadcházející léto ideální dobou k prodeji. Jedná se o následující hráče: Neuer, Alaba, Boateng, Thiago, Ulreich, Martinez, Müller, Hoffmann.

Ohledně Neuera, Müllera a Alaby se dá očekávat jasný proces – prodloužení smlouvy. U Neuera se mluví o možném prodloužení o dva roky, ale také se objevily spekulace o tom, že mu bude pravidelně prodlužována smlouva o rok (podobně jako to bylo u Kahna v závěru jeho kariéry). U Alaby je velmi kvitováno to, že dokázal výborně zahrát i na pozici středního obránce, takže nyní může hrát na třech pozicích (levý obránce, defenzívní záložník a střední obránce). A tuto vlastnost Bayern po svých hráčích v poslední době požaduje. Dá se očekávat, že Alaba prodlouží smlouvu, bude ale požadovat navýšení platu na úroveň nejlépe vydělávajících hráčů (tj. kolem 15 milionů eur ročně). Podle informací Sport Bildu u Thomase Müllera i přes to, že jeho výkonnost šla po výměně trenéra nahoru, není prodloužení vůbec jisté a vedení prý čeká, jestli prokáže své kvality také v Lize mistrů proti Chelsea. Ale obecně se očekává prodloužení smlouvy, Müller je jasnou identifikační personou klubu, jakými byli v minulosti třeba Lahm nebo Schweinsteiger.

Článek:  Absence před dnešním Klassikerem

Dalším hráčem je Thiago. U něj to má být podobné jako u Müllera. Zatím prokazuje skvělou formu a pokud to potvrdí i v Lize mistrů, tak se dá očekávat prodloužení smlouvy. Jerome Boateng je v posledních přestupových obdobích pravidelně považován za kandidáta na odchod z týmu. Nyní při zraněních Süleho a Hernandeze ukazuje pořád svoji kvalitu, ale opět to bude s největší pravděpodobností kandidát na odchod jinam. Boateng ale chce do špičkového týmu, který hrává pravidelně Ligu mistrů, a z těch na něj nabídky zatím nepřicházejí.

Javi Martinez je často sužován zraněními a přestože je mu teprve 31 let, s prodloužením smlouvy se příliš nepočítá. Odchod je otázkou, je možné, že vydrží ještě rok a odejde zadarmo. Náhradní brankáři Ulreich a Hoffmann pravděpodobně odejdou v létě také. Ulreich nemá zájem dělat trojku za Neuerem a Nübelem, podobně asi odejde také brankář béčka Hoffmann, který po příchodu Nübela a prodloužení Fruchtla  v Bayernu nemá žádnou perspektivu.

Článek:  Kolik se vydělává v Bayernu na normálních pozicích?

Velkým tématem léta možná bude odchod Tolissa. Ten má smlouvu až do roku 2022, ale zatím pořádně nepřesvědčil, i když to bylo i vinou zranění. O Tolissa měl údajně už mít zájem Manchester United, ale jeho zimní přestup vedení Bayernu zamítlo. Protože Bayern chce v létě i intenzivně nakupovat, tak jeho odchod by mohl být i zdrojem příjmů pro tyto nákupy.

V Bayernu jsou také hráči na hostování. Především se jedná o Coutinha, na kterého má Bayern opci ve výši 120 milionů eur. Nečeká se, že ji Bayern využije (i vzhledem k její výšce) a pravděpodobně hráče vrátí zpátky. Perišič a Odriozola byli především nouzové příchody, hráči kteří měli doplnit kádr. Nedá se očekávat, že by zůstali déle, než do konce hostování.

V kolonce příchodů jsou na nejvyšším místě především dvě jména, o které má Bayern eminentní zájem – Leroy Sané a Kai Havertz. Sané měl přijít už před rokem, ale jeho vážné zranění v prvním soutěžním zápasu sezóny jeho přestup odsunulo. Vedení Bayernu nyní nespěchá, čeká jaž se Sané vyléčí a má možnost i tlačit mírně na cenu. U Havertze je to složitější. Jeho odchod z Leverkusenu v létě je vysoce pravděpodobný, Leverkusen ale může licitovat, protože Havertz nemá ve smlouvě žádnou výstupní klauzuli. Dá se očekávat cena kolem 130 milionů, což Bayernu údajně připadá hodně. Důležitým faktorem bude to, jestli Bayern prodlouží smlouvu s Thiagem, který patří mezi hráče s nejvyšším platem. V případě, že by Thiago v Bayernu skončil, tak by pravděpodobnost Havertzova příchodu do Bayernu výrazně vzrostla. A samozřejmě to platí i obráceně.

Článek:  Kimmich musel na operaci

Další příchody jsou otazníkem. Je otázkou, jestli se podaří do týmu zapojit mladé talentované hráče z béčka nebo hráče, kteří jsou součástí áčka, ale zatím příliš nehrávají. Ještě před půlrokem nikdo nečekal, že Alphonso Davies bude hráčem základní sestavy. A takových talentovaných mladíků má Bayern relativně hodně a je otázkou, komu se podaří skok do prvního týmu. Sportovní ředitel Hasan Salihamidžič se právě v posledních letech soustředil na výrazné zkvalitnění mládežnických týmů a přivedl do nich velké množství mladíků z celého světa.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: