Co píší německá média o Klinsmannově konci v Herthě

Doba čtení: 2 minuty

V úterý dopoledne všechny překvapila rezignace Jürgena Klinsmanna na funkci trenéra v Herthě. Podívejme se, co se o tom v Německu píše.

Originální je jeho prohlášení na Facebooku, které vyvěsil krátce po desáté hodině ráno. Takto informoval veřejnost, následně se rozloučil s hráči. Vedení klubu bylo z tohoto kroku hodně překvapeno a šokováno, vypadá to že se jednalo o individuální rozhodnutí Klinsmanna, které nijak s vedením klubu nekonzultoval. Což je naprosto nestandardní postup, většinou mediální vyznění rozchodu trenéra s klubem konzultuje navzájem, tady to podle zmatených reakcí vedení klubu vypadá úplně jinak.

Média hledají především příčinu, proč se Klinsmann rozhodl odstoupit. Ještě včera měl s fanoušky Herthy chat na oficiálním Facebooku klubu a nic nenasvědčovalo tomu, že by druhý den ráno měl Klinsmann rezignovat. Podle některých médií šlo především o Klinsmannovu smlouvu pro příští sezónu. Klinsmann měl smlouvu v Herthě do konce této sezóny a podle SportBildu požadoval rychlé prodloužení na delší dobu.  Podle berlínských novin Tageszeitung Klinsmann požadoval navýšení kompetencí (měl by být takovým druhým manažerem klubu) a tudíž také navýšení platu. Podle TV Sky požadoval dlouhodobou smlouvu výrazné navýšení platu na úroveň platu trenéra v Anglii.

Článek:  Windhorst bude pokračovat v investicích do Herthy

Zajímavé přitom je, že Klinsmann jako šéftrenér se příliš nemíchal do taktiky, tu určovali jeho asistenti. On se snažil hlavně vše kompletně zastřešovat, chtěl být takový šéf celého projektu Big City Club Berlin. Prostě klasický anglický model.

Německá média se shodují, že touto rezignací si Klinsmann zavřel dveře na bundesligovou lavičku a je velmi nepravděpodobné, že by jej někdo z Bundesligy v budoucnu angažoval jako trenéra. Zmiňuje se také Klinsmannova složitá povaha, který je hodně egoistický a vždy požaduje, aby se vše točilo kolem něj. Na druhou stranu každý klub v Klinsmannovi dostane člověka, který je schopen v krátké době přebudovat tým, což ukázal v období 2004 – 2006 z německé reprezentace. Podle Lothara Matthäuse se Jürgen Klinsmann u bundesligových klubů dostal o šuplík níž. V každém případě jeho druhé bundesligové angažmá končí opět krachem (první angažmá měl v Bayernu).

Článek:  Dresy Herthy a Frankfurtu pro novou sezónu

Co je u Klinsmanna oceňováno, tak je jeho mediální obraz. Klinsmann svým jménem dokáže přitáhnout média (a umí s nimi jednat a jeho obraz je proto pozotivní) a Hertha byla díky němu mnohem častěji v médiích než v minulosti.

 

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: