Člen Mainzu oznámil ukončení svého členství kvůli rasistickým důvodům

Doba čtení: 2 minuty

Zajímavá situace se stala v Mainzu. Klub uveřejnil, že jeden jeho nejmenovaný dosavadní člen oznámil, že ukončuje své členství. Důvody pro ukončení byly opravdu zajímavé.

Onen člen oznámil ukončení členství a přidal k tomu následující zprávu: „Už několik měsíců se nemůžu s tímto klubem dál identifikovat! A mám stále větší dojem, že jsem na Afrika-Cupu a ne na německé Bundeslize. Vím, co přijde, ale ne, nejsem v žádném případě rasista  – to si vyprošuju. Ale čeho je moc, toho je příliš. Když se na trávník dostává v základní sestavě devět(!!!) hráčů tmavé pleti a němečtí talenti nedostávají skoro žádnou šanci, pak už to není můj po léta milovaný klub. Noveski, Bungert, Rose, Babatz, Weiland, Bell a další stáli za hodnotami klubu a měli morálku. To byli hoši, kteří do toho šli po hlavě.“

Klub na tento dopis reagoval prohlášením, které vyvěsil na webu a současně poslal danému v tom okamžiku už bývalému členovi. Klub v něm uvádí:

Rasismus začíná tam, kde jsou vyjádřeny rasistické myšlenky a nikoliv jen tam, kde někdo sám sebe za rasistu označí – což se stává jen velmi zřídka. A ano, máte pravdu: s naším klubem se nemůžete nadále identifikovat. Protože pro nás nehrají barva pleti nebo jiné k různým skupinám vztažené symboly žádnou roli. Pro nás jen platí, že je někdo člověkem a sdílí naše hodnoty. Takové lidi v našem společenství rádi přivítáme. Z tohoto důvodu jsme o to víc rádi, že jste ohlásil ukončení členství, protože Vaše zdůvodnění ukazuje, že si nezakládáte na stejných hodnotách jako náš klub. Jak plyne z našich stanov, tak i z nejrůznějších akcí našich členů nebo fanoušků, je náš postoj jasně viditelný.

Ve stanovách je v paragrafu 1 odstavci 4 uvedeno, že „klub podporuje funkci sportu jako spojovacího elementu mezi národnostmi, kulturami, náboženstvími a sociálními vrstvami. Nabízí sportovní domov dětem, mládeži, dospělým či lidem s postižením nezávisle na pohlaví, původu, barvě pleti, víře, sociálním postavení nebo sexuální identitě. Mainz 05 je otevřeným klubem, který je stranicko-politicky a nábožensky neutrální.

Stojíme si za tím, že podporujeme otevřenost, respekt a lidskost. Ukazujeme zodpovědnost a jsme tolerantní, otevření, pestří, mnohostranní, féroví, solidární, společensky angažovaní, integrující a inkluzivní. Otevřeně podporujeme naše hodnoty, aktivně je bráníme a předáváme je také dalším generacím fanoušků i členů. Všichni lidé, kteří tyto hodnoty sdílejí, jsou vítáni – nezávisle na věku, pohlaví, barvě pleti, původu, tělesném nebo duševním stavu, náboženství, sociálním postavení nebo sexuální identitě.

Víme také z osobních rozhovorů, že hráči, které jste jmenoval, jako Nikolce Noveski, Niko Bungert, Marco Rose, Christof Babatz, Niclas a Dennis Weilandové, Stefan Bell a mnoho dalších stejně tak sdílí naše hodnoty. Stejně jako naši současní hráči okolo kapitána Dannyho Latzy a jeho zástupců Daniela Brosinského a Moussy Niakhatého. Ten posledně jmenovaný naposledy v sobotu po vítězství v derby ve Frankfurtu ukázal, že je vzorem z hlediska nasazení, vůle po vítězství a morálky a už nyní ve svém nízkém věku díky těmto charakterovým vlastnostem může v nepřítomnosti Dannyho Latzy vést tým na hřišti.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: