Český fanoušek Werderu: Našim problémem je hra v šestnáctce.

Doba čtení: 3 minuty

Werder Brémy se nenachází zatím zrovna v dobré situaci. Po skvělém jaru, kdy na konci dokonce bojoval o evropské poháry, tka se nyní trápí na hranic sestupu. Zeptali jsme se jednoho českého fanouška, jal vidí situaci ve svém klubu.

V čem vidíš příčinu dosavadních slabých výsledků Werderu?
Příčinu vidím ve špatné hře před brankou, kde se rozhodují zápasy. Průběh všech zápasů byl relativně vyrovnaný, ale ve finální fázi je to bohužel dost jalové. Když už si nějakou šanci vypracujeme, tak jí zahodíme. Obrana v čele s brankářem funguje celkem dobře, ale počet nastřílených gólů je žalostný.

Co by mohlo pomoct ke zlepšení?
Jak jsem říkal, je potřeba zlepšit finální fázi. Dost si slibuju od návratu Junuzoviče, který je jedním z nejdůležitějších hráčů. Zápas od zápasu by se měl zlepšovat i Maxi Eggestein, který je hodně mladý, ale má podle mě před sebou velkou budoucnost. Tihle dva by hře měli dát myšlenku a vytvářet šance, ze kterých snad budou padat i góly. Taky se na začátku sezony podepsaly některé absence klíčových hráčů (např. Junuzovič, Moisander a pak se k nim přidal i Kruse)

Je podle tebe problém v trenérovi, hráčích nebo vedení?
V trenérovi ani vedení chybu nevidím. Zatím to vidím opravdu v těch absencích a jalovosti před bránou. Pořád věřím, že si to sedne, rozjedeme se a půjdeme tabulkou nahoru. Stejně jako loni.

Článek:  Souhrn přestupů během Deadline Day

Jak hodnotíš práci Franka Baumanna?
Zatím kladně. Předchozí sportovní ředitel kladl velký důraz na ekonomiku, což znamenalo kupovat hlavně levné hráče. Jenže třeba z osmi takových se povedl jeden… Frank Baumann tohle trochu změnil, nebojí se občas za hráče dát i větší peníze a několikrát se to už vyplatilo. Navíc Frank je bývalým hráčem a kapitánem a historie ukázala, že ve Werderu se daří lidem, kteří mají ke klubu vztah a jsou v něm dlouho. Žiju v naději, že to bude od dob Klause Allofse další úspěšný sportovní ředitel.

Jak jsi spokojený s přestupy Werderu v letním období?
Mrzel mě samozřejmě odchod Gnabryho (podle mě nemusel utíkat hned po první sezoně) a ještě víc Floriana Grillitsche. Oba se nechali zlákat Hoffenheimem. Samozřejmě chápu, že je lákala Liga mistrů, ale pro mě je prostě Hoffenheim takový klub pro nikoho, proto mě dost mrzí, že šli zrovna tam. Navíc Gnabrymu Werder dost pomohl, když ho vytáhl z lavičky nebo spíš z tribuny v Arsenalu, tak nemusel skočit hned po roce po první nabídce. Tohle mu dali i fanoušci najevo v prvním kole v Hoffenheimu, kde jsme ho nekompromisně vypískali… Grillitsche jsem měl rád a čekal jsem, že se bude zlepšovat. U něj to ale chápu víc, něco Werderu odvedl a myslím si, že mohl dostávat víc šancí. Možná i proto prostě odešel.
Jinak z příchodů mám samozřejmě radost z Jirky Pavlenky. Neměl to jednoduché, protože pro fanoušky to byl absolutně neznámý hráč (českou ligu sledují asi jako Češi slovinskou, tzn. vůbec), navíc za relativně dost peněz a musel kvůli němu odejít místní rodák Wiedwald. Ale začátek opravdu zachytil a fanoušky si získal, teď už je hodnocen jako nejlepší jednička od dob Tima Wieseho. Od zimy už byl domluven přestup Augustinssona z Kodaně, který se neukazuje úplně špatně a v létě přišel ještě Beflodil. Ten mě zatím moc nepřesvědčil, ale viděl jsem ho jen ve dvou zápasech, z toho jednou přímo ze stadionu z kotle, což je vždycky zkreslené. Vůbec je na hodnocení posil po odehraných 7 kolech ještě dost brzo.
A nemůžu zapomenout, že mě samozřejmě mrzí neprodloužení smlouvy legendě Claudiovi Pizarrovi. Myslím si, že tu jednu sezonu mohl klidně zůstat a ještě by pár gólů dal. Asi by to už nebylo na celé zápasy, ale jako náhradník by byl skvělý (což prokázal i za těch pár minut za Köln) a navíc ta představa jeho rozlučky v posledním zápase… Za to, co pro Werder za kariéru odvedl tu jednu sezonu prostě dostat měl. Škoda.

Článek:  Internetové reakce na debakl Schalke na Bayernu

V posledních dvou jarních částech se vždy rozstřílel jeden z útočníků Werderu (Pizarro resp. Kruse), doufáš v něco podobného?
Letos to očekávám opět od Maxe Kruseho, který se zranil (spíš byl zraněn) v zápase se Schalke a bohužel to nebylo žádné lehké zranění, ale absence na zhruba 2 měsíce. Už se nemůžu dočkat, až se vrátí, protože podle mě nám strašně chybí. Je to výborný hráč i zakončovatel a měl by finální fázi hodně zvednout. V prvních kolech se do velkého počtu šancí dostal i Florian Kainz, bohužel je zatím dost neomylně zahazuje, některé i dost neuvěřitelně. Pokud mu to tam začne padat, může být tím střelcem i on.

Embed from Getty Images

%d bloggers like this: