Čeká Nübela podobné přivítání od fanoušků Bayernu jako Neuera?

Doba čtení: 2 minuty

Alexander Nübel byl oznámen jako nová posila Bayernu, v létě 2020 přijde zadarmo ze Schalke.

Když Manuel Neuer podepsal v roce 2011 smlouvu o přestup do Bayernu (za 22 milionů eur), tak při semifinále DFB Pokalu Bayern – Schalke vytáhli fanoušci domácích několik tisíc plakátů s nápisem „Koan Neuer“, což v bavorské němčině znamená „kein Neuer“ (doslova žádný Neuer, lepší překlad je asi Neuer ne). V té době ještě přitom nebyl Neuer definitivně podepsaný, ani nebylo jasné, jestli ještě neprodlouží smlouvu na Scahlke. Nakonec v létě Neuer do Bayernu odešel.

Co tehdy fanouškům Bayernu na chystaném přestupu Neuera vadilo? Neuer od mládí chodil na Schalke, ale hlavně chodil do kotle a měl v něm hodně svých přátel a známých. Měl být dokonce členem několika ultra skupin nebo minimálně jejich příznivcem.

Článek:  Claudio Pizarro ukončil kariéru

Nakonec se v červenci 2011 po podpisu smlouvy setkal Neuer se zástupci fanouškovských skupin Bayernu, kde se dohodli na určitých podmínkách. Fanoušci zastaví své protesty proti Neuerovi, ale ten se musí držet určitých norem chování. Po zápasu nesmí házet dres fanouškům, nesmí líbat znak Bayernu, nesmí se účastnit oslavných tanečků před Jižním tribunou ani nijak vést děkovačky s megafonem. To znamená věci, které dělal v dresu Schalke, v dresu Bayernu dělat nesmí.

Pravděpodobnost, že něco podobného potká Nübela, je poměrně malá, spíše nulová. Nübel nemá (nebo aspoň to není známo) napojení na tvrdé jádro Schalke, ostatně na rozdíl od Neuera nepochází z Gelsenkirchenu, ale z Paderbornu. Na Schalke navíc působí pouze od roku 2015, takže pět let, zatímco byl v klubu dvacet let (od svých pěti až do dvaceti pěti let).

Článek:  Schalke z kuriózního důvodu přesune tréninkový kemp

Spíš se dá čekat nepříjemný pískot i nějaké transparenty ze strany fanoušků Schalke ještě nyní na jaře, kdy bude Nübel hráčem Königsblauen. Bayern na Schalke letos nezavítá (pokud se soupeři nepotkají v Poháru), první jarní domácí zápas Nübela na jaře (má ještě stop na dva zápasy) bude duel proti jeho rodnému Paderbornu.

vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: