Bellingham oficiálně přestupuje do Dortmundu

Doba čtení: < 1 minuta

Nyní už je to oficiální – Jude Bellingham přestupuje z Birminghamu do Dortmundu.

Tento 17letý záložník přestupuje z anglického druholigového Birmingham City a podepsal smlouvu do roku 2023. Delší smlouvu jako neplnoletý ani podepsat nemůže. Přestupová částka by měla být 25 milionů eur.

Sportovní ředitel Zorc o Bellinghamovi řekl: „Jude se rozhodl vědomě pro BVB a měl na prvním místě samozřejmě sportovní perspektivu, kterou jsme mu ukázali. Má obrovský potenciál, který společně s ním chceme dál rozvinout. Už nyní má obrovskou kvalitu při držení míče, vyznačuje se také silnou mentalitou. Vidíme Juda jako okamžitou posilu pro náš tým, samozřejmě mu ale dáme nejdřív určitý čas, aby si zvykl na vyšší úroveň.“

Bellingham byl už minulý týden v Dortmundu na zdravotní prohlídce. Jelikož Dortmund neoznámil pořád přestup spekulovalo se o důvodech, proč k tomuto oznámení nedošlo. Psalo se o tom, že nakonec na poslední chvíli někdo (Bayern) mohl Dortmund předběhnout, ale nakonec věše došlo ke zdárnému konci.

Článek:  Změny v kádru a finance klubů před novou sezónou - díl 1.

Bellingham je sedmým nejdražším příchodem v historii BVB. Dražší než on jsou Hummels, Schürrle, Diallo, Götze, Mkhitaryan a Hazard.

Daniel Dodds (bývalý mládežnický skaut anglického svazu) o Bellinghamovi řekl: „Má v sobě všechno – způsob, jak se pohybuje, technické schopnosti, neuvěřitelnou herní inteligenci, taktické schopnosti a znalosti. On ví, co musí udělat, kde musí být. Je minimálně stejně dobrý, jako všichni, které jsem dosud viděl.“

Bellingham je často srovnávaný s Lampardem. V Birminghamu je často nasazovaný na křídlech, nejlépe se ale cítí ve středu. Je vyspělý fyzicky, dokáže hrát box-to-box záložníka. Může hrát ale klidně osmičku disponující kvalitní technikou, rychlostí a hrou dopředu.

 

vote
Article Rating
Článek:  Freiburg prodává kádr a inkasuje slušné peníze
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: