Bayern vytvořil několik rekordů a výzvu pro DFL

Doba čtení: 2 minuty

Bayern vítězstvím v Brémách vybojoval osmý titul v řadě. Vytvořil tím několik rekordů.

V první řadě se jedná o osmý titul v řadě. Tak dlouhou sérii titulů žádný klub nikdy v historii Bundesligy ani v historii německého mistrovství před rokem 1963 neměl. Druhou nejdelší sérii mají Gladbach ze sedmdesátých let, který vyhrál tři tituly v řadě, a pak se to samé podařilo několikrát i Bayernu. Jediná taková srovnatelná série je v historii východoněmecké Oberligy, kdy Berliner FC Dynamo dokázalo  v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století vyhrát titul v NDR hned desetkrát v řadě. Ale hodnota tohoto rekordu je snížena kvalitou východoněmecké soutěže a hlavně tím, že v té době bylo berlínské Dynamo protěžovaným klubem, za kterým stála Stasi (východoněmecká tajná policie) a její šéf Erich Mielke.

Mimo Německo drží podobnou sérii Juventus, který má aktuálně osm titulů v řadě a uvidíme, jestli letos vybojuje titul devátý. Jinak žádný klub z vyspělé evropské fotbalové země tolik titulů v řadě nemá. Pouze ve Skotsku má aktuálně Celtic devět titulů.

Bayern tímto titulem získal celkově 30. titul, z toho 29. v Bundeslize. Bayern tak má sám poprvé v historii Bundesligy víc titulů než všechny zbylé týmy dohromady. V 57 ročnících Bundesligy získal Bayern 29 titulů, všechny zbylé týmy jich dohromady získaly jen 28.

Současně se Bayern přiblížil k 30. bundesligovému titulu. Proč to zmiňovat? Vedení DFL by mělo zvažovat, zda za 30 titulů nebude udělovat další hvězdičku do znaku. Ve většině zemí se jedna hvězdička uděluje za 10 titulů, dvě za 20 atd. V Německu je to trochu jinak, jedna hvězdička je za tři tituly, dvě hvězdičky za pět titulů, tři za deset titulů a čtyři za dvacet titulů. Hranice pro pět hvězdiček není určena a je otázkou, jestli vůbec určena bude. Důležité ale je, že se počítají pouze tituly vybojované v Bundeslize (tj. od roku 1963). A těch má Bayern zatím 29, takže k případné páté hvězdičce mu ještě jeden titul chybí. Otázkou je, jestli DFL vůbec pátou hvězdičku plánuje zavést.

Z vyspělých lig mají víc titulů pouze Real Madrid (aktuálně 33) a Juventus (aktuálně 35 titulů).

Bayern si rovněž vítězstvím v Brémách zajistil 19. výhru proti Werderu v Bundeslize  v řadě a současně s ním má už 23 zápasů v Bundeslize v řadě bez porážky. Zní to neuvěřitelně, ale Werder naposledy porazil Bayern 20. září 2008 a aspoň remízu uhrál 11. září 2010. Od roku 2010 má Werder na svém kontě s Bayernem pouze samé prohry. Taková série je unikátní i v rámci nejvyspělejších evropských lig, v žádné lize není podobná dvojice týmů, který by aktuálně nebo i v minulosti měla podobnou sérii výsledků. Kdybychom do této série přidali i zápasy DFB Pokalu, tak je Bayern aktuálně proti Werderu na 22 výhrách v řadě a 27 zápasech bez porážky…

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: