Augustin bude hrát v Nantes

Doba čtení: < 1 minuta

Francouzský útočník Jean-Kevin Augustin, který byl ještě nedávno hráčem Lipska bude hrát za FC Nantes, Celé to ale není bez komplikací.

Augustin na jaře hostoval v Leedsu, Ve smlouvě o hostování bylo uvedeno, že v případě postupu Leedsu do Premier League jej musí Leeds koupit za 21 milionů eur. Leeds opravdu postoupil, ale Augustin během jara vůbec nehrál, takže jeho nákup by byl pro Leeds absolutně zbytečným vyhazováním peněz. Leeds využil epidemie koronaviru a toho, že kvůli ní se soutěž dohrávala až po 30. červnu. Smlouvy ve fotbalu bývají standardně do konce června a stejně tak tomu bylo i v případě hostování Augustina. Leeds jej k 30. červnu vrátil, že o něj nemá zájem. A tudíž ani případná povinnost jej angažovat nemohla nastat, protože k postupu došlo až v době, kdy Augustin už vůbec nebyl v Leedsu na hostování. A tady nastává rozpor mezi Lipskem a Leedsem, Lipsko tvrdí, že postupem Leedsu do Premier League Augustin přestal být jeho hráčem a stal se hráčem Leedsu, o čemž samozřejmě Leeds nechce slyšet. Ani Lipsko s Augustinem nepočítá a chce se jej zbavit. Proto po dohodě s FIFA uvolnilo zadarmo Augustina do Nantes, aby mu následující právní spory neblokovaly kariéru. Současně Lipsko žaluje Leeds o 21 milionů eur.

Článek:  Komplikace norských reprezentantů

V celé situaci se řeší, kde má vlastně Augustin smlouvu. Zda v Leedsu nebo v Lipsku. A z toho by pak plynulo vše ostatní.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: