11 let od kuriózní akce rozhodčího

Doba čtení: < 1 minuta

Přesně před 11 lety došlo v zápasu 2. ligy mezi Mainzem a St. Pauli ke kuriózní situaci.

Hlavní rozhodčí Thomas Metzen udělil dvě žluté karty najednou. Dostali ji hráč Mainzu Miroslav Karhan a hráč St. Pauli Florian Bruns.

Rozhodčí dostal okamžitě po zápasu přezdívku Django (podle postavy pistolníka z italských westernů). Tu použil trenér St. Pauli v pozápasových rozhovorech a okamžitě se ujala. Média to pak ještě upravila na Eifel-Django podle pohoří Eifel, kde tehdy Metzen bydlel. Rozhodčí za tuto akci dostal stopku na půl roku, tehdejší šéf komise rozhodčích Helmuth Krug řekl, že rozhodčí není na hřišti od toho, aby dělal nějakou show.

A plánoval rozhodčí tuto akci dopředu, že měl připravené dvě karty? Nikoliv, jak později vysvětlil, na každý zápas si bral dvě žluté i dvě červené karty, které nosil i při zápasu s sebou. Protože karta se mohla roztrhnout, mohl by jí hráč rozhodčímu sebrat a podobně. Takže pro takové případy měl vždy žlutou i červenou kartu dvakrát.

Důvod, proč to udělal, pak rozhodčí vysvětloval slovy, že atmosféra na hřišti byla tehdy trochu vyhrocená a on ji chtěl mírně uvolnit. Tak vytáhl obě žluté karty současně.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pokud chceš něco říct, napiš komentář!x
()
x
%d bloggers like this: