Zvláštní klauzule u Grifova přestupu

Doba čtení: < 1 minuta

Jedním z realizovaných přestupů během Deadline Day byl také přestup Vincenza Grifa z Hoffenheimu do Freiburgu. V jeho smlouvě je zajímavá klauzule.

Grifo přichází do Freiburgu už potřetí. Poprvé zde působil v období 2015-17. Poté se přes Gladbach dostal do Hoffenheimu. Během loňského jara hostoval ve Freiburgu právě z Hoffenheimu. Tehdy si Kreichgauer vymohli ve smlouvě o hostování klauzuli, že Grifo nesmí nastoupit ve vzájemném zápasu obou klubů. To je u hostování celkem běžná praxe, kterou známe i z jiných zemí. Nyní Grifo odchází do Freiburgu na přestup (nikoliv žádné hostování s opcí) za 7 milionů eur, ale klauzule o tom, že Grifo nesmí nastoupit ve vzájemném zápasu je tady opět.

Paradoxní je, že vzájemný zápas obou týmů se uskuteční nyní hned po reprezentační přestávce, takže v něm Grifo hrát nebude.Ve smlouvách o přestupech takové klauzule opravdu běžné nejsou, navíc v okamžiku, kdy hráč přestupuje za ne úplně nízko náhradu.

Taková klauzule byla zaznamenání v rámci přestupu Pilaře z Plzně do Olomouce. Pilař ale tehdy odcházel zadarmo (ale nikoliv po skončení smlouvy) a v podstatě jedinou platbou Olomouce bylo to, že nesměl nastoupit během své první sezóny v Olomouci ani k jedinému zápasu. Pro jeho druhou sezónu (tu letošní) už tato klauzule naplatí,

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: