Z nejužšího kruhu Bayernu se prý ozývá kritika Kovače

Doba čtení: 2 minuty

V Bayernu nejsou poslední zápasy a výsledky jen otázkou smůly, či zhoršené výkonnosti některých hráčů, objevují se i informace, že tým nedrží při sobě a vytváří se skupinky.

Expert TV Sky Uli Köhler popsal nedávno to, jak tým Bayernu drží při sobě. Dlouholetý reportér, který má v Bayernu dobré kontakty, byl hostem při návštěvě hráčů Bayernu na Oktoberfestu minulý týden. A byl svědkem toho, jak se tým jen po pár minutách na Oktoberfestu rychle rozprchl.  Lewandowski, Thiago nebo Boateneng se tam zdrželi opravdu jen pár minut.

Že tým nedrží moc při sobě, potvrdil i insader Bayernu Raphael Honigstein . Ten hlásí, že v týmu se objevuje velká kritika trenéra Niko Kovače. V reportáži americké stanice ESPN se objevila slova hráče, který nechtěl být jmenovaný, že polovina týmu není přesvědčena o dostatečné kompetentnosti trenéra Kovače. Především nespokojení jsou někteří starší hráči.

Například po prohře s Gladbachem kritizoval Mats Hummels taktiku: „Příliš mnoho hráčů se drželo v prostorech, kde nebyli nebezpeční. A to se pořád opakuje. A pak je v prostorách, kde to soupeře bolí, příliš málo hráčů.“

Hogensteinovi pak jeden nejmenovaný hráč řekl: „Kovač je dobrý, co se týká kondice a defenzívy. Ale hráči očekávají také řešení do ofenzívy a ta nedostávají.“

První část je možné potvrdit z předchozích výroků hráčů z doby přípravy, kdy si pochvalovali náročnost tréninků a bylo vidět i v přípravných či prvních soutěžních zápasech, že tým je na tom fyzicky dobře. Kvalitní defenzíva, na to Kovač sázel vždy, tou se jednoznačně vyznačoval Frankfurt pod jeho vedením, s ofenzívou to většinou bývalo horší, i když v minulé sezóně mu obrovsky pomohl Kevin-Prince Boateng.

Noviny Bild referovaly o tom, že hráče štvou také opakované vyjížďky na kole. Ty zavedl Kovač po každém tréninku v trvání 20 minut a po každém zápasu půl hodiny. Důvodem je ztlumení hodnot laktátů, což by mělo pomoci předcházení zranění a přetížení.

Pokud by došlo k tomu, že Kovač ztratí důvěru týmu, což se loni stalo Ancelottimu, tak nebude vedení Bayernu zbývat nic jiného, než jej odvolat. Zatím ale Uli Hoenneß tvrdí jasně, že „Kovače bude bránit až do krve“. Po prohře na Herthě také tvrdil, že příští zápas určitě neprohrají.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: