Wolfsburg je už téměř dohodnutý s novým trenérem

Doba čtení: 2 minuty

Ve Wolfsburgu je aktuálně trenérem Bruno Labbadia, ale ten neprodloužil smlouvu na další sezónu a v klubu v létě končí. Nyní prosákly informace, kdo jej nahradí.

Významným kandidátem na tuto pozici byl Marco Rose, současný trenér Salzburgu, ale ten dal nakonec přednost Mönchengladbachu. Podle informací novin Sportbuzzer je Wolfsburg blízko podepsání smlouvy s rakouským trenérem Oliverem Glasnerem.

Sportovní ředitel Vlků potvrdil, že je s novým trenérem víceméně dohodnutý: „Jednání jsou z velké části ukončena.“ Samozřejmě nejmenoval, s kterým trenérem. Média spekulovala dokonce o Portugalci André Villas-Boasovi a o Dieterovi Heckingovi (ten před svým příchodem do Gladbachu trénoval právě Wolfsburg). Ale vypadá to, že se klub přiklonil právě k Rakušanovi Glasnerovi.

Že Glasner půjde směrem do Bundesligy napovídá i událost z tohoto pondělí, kdy Salzburg za odcházejícího Roseho jmenoval trenérem Jesse Marsche (dosavadní asistent trenéra v Lipsku). Takže lukrativní trenérské místo v Rakousku je obsazeno.

Jméno Oliver Glasner je v Německu poměrně neznámé, ale v Rakousku má tento trenér dobrou pověst. Platí o něm, že umí jednak zlepšovat hráče a také má výborný cit pro taktiku. V Rakousku působil nejdřív jako asistent Rogera Schmidta v Salzburgu (2012-14), pak působil jako hlavní trenér v Riedu (2014/15 – 6. místo) a od léta 2015 pracoval v klubu LASK Linec současně jako trenér i sportovní ředitel. V roce 2015 hrál LASK 2. rakouskou ligu a skončil v ní na třetím místě. V první sezóně pod Glasnerem (2015/16) skončil druhý a do nejvyšší soutěže nepostoupil. O rok pozdji se to už ale LASKu podařilo a s náskokem 17 bodů vyhrál 2. ligu a vrátil se do nejvyšší rakouské soutěže.

V loňské sezóně jako nováček skončil nečekaně čtvrtý a vybojoval si postup do Evropské ligy. V ní vypadl v třetím předkole s Besiktasem (díky pravidlu o více vstřelených gólech venku). Letos si LASK vede ještě lépe a aktuálně je druhý za Salzburgem a pravděpodobně si vyzkouší kvalifikaci o Ligu mistrů.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: