Velké vzrušení kolem kolem hraní rukou v zápasu Schalke – Bayern

Doba čtení: 2 minuty

Zápas Schalke – Bayern skončil po hattricku Lewandowského 0:3. Domácí si ale velmi stěžovali na neodpískané penalty za hraní rukou hráči Bayernu.

Za stavu 0:2 se v druhé půli staly dvě hodně sporné situace. V 56. minutě zahrál ve vlastním vápně rukou Pavard. Ruka byla daleko od těla, pod úrovní ramen, byl zády ke střele a byla nastřelená z malé vzdálenosti. Druhou spornou situací pak byla situace v 64. minutě, kdy kopalo Schalke přímý kop a Perišič, který skákal ve zdi byl trefen do ruky. Ruku měl relativně blízko u těla, ale pozměnil dráhu střely, která by pravděpodobně šla do branky.

Ruka Pavarda

Ruka Perišiče ve zdi

Ohledně ruky jsou jasné od této sezóny tyto situace:

Nedovolené hraní rukou:

1. Úmyslná ruka, kdy ruka jde proti míči
  2. Každé hraní rukou, které vede ke gólu nebo v rámci akce, která vede ke gólu.
  3. Ruka/paže zvětší plochu těla.
  4. Hraní rukou nad úrovní ramen – i když se jedná o nastřelení od nejbližšího hráče.

Povolené hraní rukou

1. Míč je nastřelený od nejbližšího hráče, ruka/paže ale musí být pod úrovní ramen.
  2. Hráč si ruku nastřelí sám (bez ohledu na pozici ruky/paže)
  3. Ruka/paže je u těla
  4. Míč trefí ruku, která slouží k zabránění pádu

Trenér Schalke Wagner se zlobil hlavně na tu první ruku: „Míč šel na branku, paže byla vystrčená do pravého úhlu, plocha těla byla zvětšená. Tak, jak pravidlům rozumím, je to penalta. Míč jde na branku, ze svého výhledu vidí, že jde do branky. Nemyslím si, že to bylo úmyslné.“

Obě situace okomentoval také hlavní rozhodčí Fritz: „V první situaci jsem to vyhodnotil jako neúmyslné hraní rukou. Druhou situaci bych pravděpodobně rozhodl jinak, ale dokážu pochopit, proč mě neposlali se podívat na záznam, protože to ode mě nebylo stoprocentně chybné rozhodnutí. “

Dcera trenéra Schalke Davida Wagnera Lea Wagnerová (sportovní novinářka pracující pro německou veřejnoprávní televizi) dala na svoje instastory: „Jestli byl VAR v pátek podle Tima Waltera (trenér Stuttgartu) na poločasové svačině, tak v sobotu měl při zápasu Schalke – Bayern domluvené pětichodové menu.“

Podobná situace, jako byla ta s rukou ve zdi, se stala také v zápasu Paderborn – Freiburg. A hlavní rozhodčí rovněž ruku neodpískal. Ruka přitom zvětšuje plochu těla a jde aktivně proti míči.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Subscribe
Upozornit na
%d blogerům se to líbí:
Více v Bayern Mnichov
Renato Sanches odešel do Lille

Doba čtení: 1 minuta Renato Sanches byl v Bayernu dlouhodobě nespokojený, protože nastupoval podle něj příliš málo. V pátek přestoupil...

Jak bude hrát Bayern s Coutinhem?

Doba čtení: 2 minuty Přestup Coutinha vyvolává otázky, jak bude Bayern nyní hrát, kam ho trenér Kovač postaví.

Ribéry bude pokračovat v kariéře ve Fiorentině

Doba čtení: 1 minuta Franck Ribéry po konci v Bayernu chtěl pořád pokračovat v kariéře. A nakonec sem u podařilo...