V Lipsku půjdou asi platy zase nahoru

Doba čtení: < 1 minuta

Lipsko se dlouhou dobu drželo s platy na poměrně nízké úrovni, ale v posledních letech už je musí také výrazně zvedat.

V první sezóně po postupu do Bundesligy (2016/17) mělo Lipsko rozpočet na platy hráčů ve výši zhruba 40 milionů eur, Letos už se dostali na hranici 85 milionů a v brzké době zřejmě překročí hranici 100 milionů. Proč? Odpověď je jednoduchá. Klub s podpisem nové smlouvy výrazně navýšil plat Timu Wernerovi a pro uchování klidu a pořádku v kabině musí ostatní opory dostat rovněž vyšší plat.

Wernerův plat se měl podle informací SportBildu až do letoška pohybovat na hranici 3,1 milionu eur, s podpisem nové smlouvy by měl brát 7 milionů. Nedávno také podepsal novou smlouvu brankář Gulacsi. Jemu by měl podle stejného zdroje vzrůst plat z 2,2 milionu na 6 milionů eur (včetně bonusů). Vedení klubu jedná o možném prodloužení smlouvy (a navýšení platu) také s Emilem Forsbergem (aktuálně 4,5 milionu) a Lukasem Klostermannem (aktuálně 2,3 milionu). Každému z nich by měl plat skočit zhruba o 2 miliony eur směrem nahoru. Vedení také řeší situaci kolem Dayota Upamecana, který má smlouvu do roku 2021. V létě ale klesne je výstupní klauzule ze 100 na 80 milionů eur (a v létě už Arsenal za něj nabízel 60 milionů), takže vedení klubu se chce vyhnout možnému uplatnění této klauzule a chce s ním podepsat novou smlouvu. Chtěli by se tím pokud možno zbavit klauzule a samozřejmě výrazně zvednout jeho současný plat (aktuálně 2,4 milionu).

Když všechny částky posčítáme, tak nám to dělá částku kolem 14-15 milionů eur ročně navíc. Lipsko by se tím dostalo zhruba na hranici 100 milionů eur na platy. To je zhruba platová úroveň v Leverkusenu, vyšší platy jsou pak už jen v BVB a v Bayernu.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: