V Hamburgu už nebudou hrát tradiční hymnu

Doba čtení: < 1 minuta

Hamburg, meine Perle a hodiny na stadionu byly jasné symboly HSV a Volksparkstadionu. V letošní sezóně hodiny na stadionu nenajdeme a hymnu neuslyšíme.

O zrušení hodin se rozhodlo už před delší dobou. Ty po dlouhou dobu ukazovaly, jak dlouho hraje HSV Bundesligu, po loňském sestupu pak ukazovaly čas od založení klubu. Letos pak byly během léta zrušeny. V průběhu tohoto týdne měla začít demontáž.

Nyní v HSV ruší také druhou dlouholetou tradici. Před každým zápasem zpíval zpěvák Lotto King Karl hymnu Hamburg, meine Perle, ale  vedení se rozhodlo, že i tuto tradici zruší. Předseda představenstva klubu Bernd Hoffmann: „Dlouho jsme o tomto rozhodnutí mluvili a přemýšleli. Došli jsme k závěru, že píseň, která nás doprovázela po dlouhé roky, vůbec neodpovídá aktuální situaci a nesedí k našemu přístupu. Srdečně bych chtěl poděkovat za Lottova vystoupení při našich domácích záapsech. Nyní přišel okamžik, kdy bychom chtěli udělat obsahovou i personální změnu. Součástí předzápasového programu by nemělo být opakující se živé hudební vystoupení.“

Před nedávnou dobou kritizovalo tuto píseň sdružení fanoušků HSV Supporters Club. Podle nich text „neodpovídá době. Například se tam zpívá, že Brémy si nic neodvezou. A realita? Brémy nám utekly a nakonec nás vždycky porazily.“

V minulosti už dokonce vznikly i druholigové verze této písničky, ale na Volksparkstadionu se i před zápasy 2. ligy hrála samozřejmě klasická verze.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: