Uli Hoeneß kritizoval ter Stegena

Doba čtení: 2 minuty

V Německu se v poslední době hodně diskutuje o tom, zda by měl Manuel Neuer být i nadále jedničkou v brance reprezentace nebo by jej měl už nahradit Marc-André ter Stegen.

Po středečním zápasu Ligy mistrů Bayern – Crvena Zvezda si k této diskusi přidal své také Uli Hoeneß a jak už je u něj tradicí, byl ostrý.

Manuel Neuer toho musel v posledních dnech vydržet hodně od svého konkurenta z Barcelony Marc Andre ter Stegena. Považujete za fér, jak se ter Stegen chová k Neuerovi?

Považuju to za vtip. A také mnichovský tisk podle mě není v pořádku. Západoněmecký tisk (myšleny noviny z Porýní nebo Porůří) extrémně podporuje ter Stegena, jakoby vyhrál 17x mistrovství světa. A tady od jihoněmeckého tisku nevidím nic, žádnou podporu. Podle mě je neuvěřitelné, že se takové téma dostane na veřejnost. On si nemůže činit žádné nároky, aby hrál. U brankářů je to jinak než u hráčů v poli. Nemůžou se pořád střídat, musí být jasná hierarchie. A hierarchie teď znamená, že Manuel Neuer je jedničkou. On byl po dlouhá léta nejlepším brankářem na světě. Teď byl nějakou dobu kvůli zranění vyřazen, ale bylo přece jasné, že až získá starou formu, a tu teď má, že nebudou žádné diskuse o tom, že jen on může být jedničkou. Očekával jsem také větší podporu od fotbalového svazu. Neustále musíme zvládat divadlo ze strany svazu, nejdřív neuvěřitelné vyřazení a špatné jednání s třemi hráči a teď tohle s Manuelem Neuerem. To, že se připustí, že spoluhráč jde na veřejnost s tématem, o kterém by měl mluvit jen s Jogi Löwem, to není v pořádku.“

Ve věci těch tří hráčů jste s Jogi Löwem tehdy mluvil. Bude to také ve věci Manuela Neuera?

Ne, my máme jasný názor. Nenecháme si v budoucnu líbit, že naši hráči jsou bezdůvodně poškozováni. Ter Stegen je velmi dobrý brankář, ale Manuel Neuer je přece mnohem lepší. A je mnohem zkušenější. Pro nikoho na světě nemůže být tématem k diskusi, jestli Manuel Neuer bude stát v německé brance. A když teď slyším, že jen do Eura. On bude hrát, dokud bude zdravý, protože on bude vždycky nejlepší. To je absolutně bez diskuse.

O co vůbec v celé záležitosti šlo?

Při posledních dvou reprezentačních zápasech (Nizozemsko 2:4, Severní Irsko 2:0) zůstal ter Stegen opět na lavičce, od října 2017 v soutěžních zápasech ani jednou nechytal. Po těchto zápasech řekl do médií: „Není to pro mě lehké, abych našel objasnění. V každém zápasu odevzdám to nejlepší, co ve mně je, abych rozhodování trenérovi ztížil – a zbytečně. Tyto reprezentační zápasy pro mě byly tvrdým úderem.“

Před půlrokem Löw sliboval ter Stegenovi otevřený souboj o pozici brankářské jedničky. Ale realitou je, že z posledních deseti zápasů chytal ter Stegen pouze poločas v přáteláku proti Srbsku. Faktem ale také je, že ter Stegen čtyřikrát chyběl pro zranění.

Löw na tato slova reagoval: „Nechtěli jsme měnit ještě i brankáře. Ale Marcovi jsme zápasy slíbili a on je dostane.“ Navíc Neuer v obou zápasech podal kvalitní výkony.

Po zápasu Bayernu v Lipsku se k celé přestřelce vyjádřil také Neuer: „Nevím, jestli tato vyjádření něčemu pomůžou.“

A následně před zápasem Barcelony v Dortmundu zase kontroval ter Stegen: „Nemyslím si, že Manu musel něco říkat k mým pocitům a hodnotit je. Nemůžeš vyvolávat konkurenční boj a čekat, že hráči, kteří nehrají, budou z této situace šťastní. Když popřemýšlíme o minulých letech, je vidět, jak jsem se tehdy vždycky choval. Pak jsou tyto řeči nevhodné.“

Na předzápasové tiskovce Bayernu před zápasem proti Crvené Zvezdě Bělehrad, pak Neuer další diskuse ukončil: „Už se k tomu dál nebudu vyjadřovat.“

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: