Stuttgart nemá zájem prodat Pavarda

Doba čtení: < 1 minuta

Francouz Benjamin Pavard je jedním z objevů právě probíhajícího mistrovství světa. Po sobotním gólu do sítě Argentiny se na něj ptají mnohé top kluby. Jak to s ním bude?

Pavard hraje za Vfb Stuttgart a má zde smlouvu do roku 2021, ale pro rok 2019 jeho smlouva obsahuje výstupní klauzuli ve výši zhruba 35 milionů eur. Sportovní manažer Stuttgartu Reschke se k možným spekulacím o odchodu Pavarda do většího klubu vyjádřil pro německé noviny Bild jasně: „Téma Pavard nabralo od soboty ještě víc na tempu. Ptají se na ně j top kluby z celé Evropy. Ale my Benji teď v létě neprodali ani za 50 milionů eur, chceme jej udržet.“

V souvislosti s existující výstupní klauzulí Reschke dodal: „Máme ale zájem najít předčasné řešení s některým ze zájemců o Pavarda, které bude od 1. července 2019. Rozhodující je, aby tam chtěl i Benji.“ Reschke tím jasně naznačil, že chtějí jít podobnou cestou, jako šlo Lipsko v případě Keity, tj. prodají jej za vyšší částku, než je uvedená v klauzuli a v dřívějším termínu. Tím daný zájemce bude mít jistotu, že mu Pavarda nikdo nesebere. Částka by se pak mohla pohybovat někde na uvedených 50 milionech eur.

Pavardovi je 22 let, ve Stuttgartu hraje dva roky. V sezóně 2016-17 hrál 2. ligu a v této sezóně naskočil do Bundesligy. V lize opravdu zaujal a dostal se i do francouzské reprezentace. A výkony na mistrovství světa jej můžou posunout ještě výš. Pavard do Stuttgartu přišel v létě 2016 za 5 milionů eur z Lille. Jeho výhodou je univerzálnost, ve Stuttgartu nastupoval nejčastěji jako stoper, v reprezentaci hraje na pozici pravého obránce.

 

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: