Popletená cesta fanouška do Frankfurtu nad Odrou byla PR akcí

Doba čtení: 2 minuty

Určitě jste všichni zaregistrovali informaci o cestě dvou fanoušků Benfiky na zápas do Frankfurtu, kteří ale dorazili do Frankfurtu nad Odrou.

Poslední dva dny byl informací o této cestě a omylu těchto fanoušků plný internet. Dva portugalští fanoušci vyrazili na dlouhou cestu autem z Lisabonu do Frankfurtu na zápas jejich milované Benfiky. V Německu ale nedorazili do Frankfurtu nad Mohanem, ale do Frankfurtu nad Odrou, který je zhruba 500 km vzdušnou čarou daleko. Celou cestu usilovně sdíleli a dávali na Instagram.

Během čtvrtku se kuriozita o tom, jak portugalští fanoušci dojeli do špatného Frankfurtu, stala hitem internetu, objevila se i v mnoha německých médiích. Oba fanoušci se stali terčem posměchu, někteří s nimi soucítili.

Nakonec se během čtvrtečního večera a pátečního dopoledne objevilo, že celé to byla PR akce časopisu 11Freunde.

V pátek se pak na Twitteru časopisu 11Freunde objevilo vysvětlení: „Proč jsme poslali dva Portugalce do Frankfurtu nad Odrou? Protože jsme si chtěli udělat trochu srandu z hektické online žurnalistiky. A to celkem dobře vyšlo. K tomu bylo potřeba: dva portugalsky mluvící herci, auto, telefon. A dostatečně neuvěřitelný příběh, kdy dva týpci jedou 1000 km dlouhou zajížďku do Frankfurtu nad Odrou. A k tomu pár nedůvěryhodných detailů: laciné červené dresy, hymna Porta v autorádiu, vydání časopisu 11Freunde v zrcátku. A navíc: instagramový účet, který byl založený teprve před 14 dny a neobsahoval jedinou osobní fotku. A k tomu twitterový účet s přesně jedním followerem, který jako první rozšířil post z Instagramu. To ale ten příběh neukončilo. Média jako BBC, DPA, T-Online, Spox, FUMS, Le Parisien, Sports Illustrated, dánské, turecké, belgické, americké, ruské, finské stránky roznesly Alvarův tragický roadmovie do celého světa. A na konci také videa. Alvaro se dostal na obrazovku DAZN a zmínil také svého bratrance Felipe Costu. Moderátor mu řekl: Jste v Německu hvězdou. A je čas na cestu domů. Samozřejmě bychom to nevymysleli, abychom na to dál nepracovali. Možná bude Alvarova zbytečná cesta dobrým podmětem popřemýšlet nad naším způsobem práce.“

Skutečné jméno Alvara Oliveiry je Marcelo Rodrigues

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: