Pizarro druhým nejstarším střelcem DFB Pokalu

Doba čtení: 2 minuty

Claudio Pizarro je nejstarším střelcem gólu v Bundeslize a v prvním soutěžním zápasu nové sezóny zaznamenal opět jeden rekordní zápis.

Pizarro v zápasu proti Delmenhorstu (výhra Werderu 6:1) zaznamenal dva góly. To jej posunulo na druhou příčku v pořadí nejstarších střelců v DFB Pokalu, když gól vstřelil ve věku 40 let a 311 dní.  Po gólu, který vstřelil v únoru loňské sezóny v osmifinále Dortmundu byl těsně na třetí pozici a nyní se posunul na místo druhé. Předstihl jiného hráče Werderu Manfreda Burgsmüllera, který dal gól (dokonce ve finále Pokalu) ve věku 40 let a 148 dní. První místo je ale pro Pizarra nereálné, protože tam je neohroženě Karl Lambertin, který vstřelil gól v DFB Pokalu 4. října 1980, kdy mu bylo 44 let a 164 dní. To určitě Pizarro nepřekoná.

Kdo je vůbec Karl Lambertin? Je to hráč, který neodehrál ani jediný zápas v Bundeslize, nastupoval nejčastěji v druhé nejvyšší soutěží, ať už se během jeho kariéry jmenovala jakkoliv. Hrál nějakou dobu ještě před vznikem Bundesligy v Gladbachu (od roku 1958), kde mohl dokonce nastupovat v tehdy nejvyšší německé soutěži Oberlize (která měla v té době pět regionálních skupin), ale protože tehdy byly podmínky v německém fotbalu spíše poloprofesionální a platy nízké, tak se rozhodl, že radši bude pokračovat na amatérské úrovni a vydělávat si bude prací fotografa. Po roce ukončil smlouvu v Gladbachu a vrátil se od domovského Frechenu.

Velkou část své kariéry ale strávil v amatérském klubu SpVg Frechen 20. V roce 1968 ve svých 32 letech dostal nabídku na přestup do Fortuny Köln, což byl tehdy nováček druhé nejvyšší soutěže – Regionalligy. Lambertin společně s několika dalšími spoluhráči s Frechenu tam přestoupili a Lambertin v Kölnu vydržel čtyři roky. PO nich se definitivně vrátil do Frechenu, kde hrál až do konce své aktivní kariéry v roce 1986 ve 49 letech!

Pizarro s Lewandowským rovněž bojují o velmi vysoké pořadí v celkovém počtu vstřelených gólů v DFB Pokalu. Aktuálně oba nastříleli 34 gólů, což znamená třetí místo. Druhé místo je pro oba dosažitelné, protože pouze o jeden gól vstřelil Dieter Müller. První místo je ale mimo možnosti obou hráčů, protože to drží s obrovským náskokem nejlepší střelec německé historie Gerd Müller. Ten má na svém kontě 75 gólů a potřeboval k ním pouze 60 zápasů! Protože Lewandowski má v posledních sezónách průměr 6 gólů v poháru na sezónu, tak by potřeboval asi dalších sedm skvělých sezón, aby  Gerda Müllera dohnal.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Subscribe
Upozornit na
%d blogerům se to líbí:
Starší příspěvky:
Předligové představení Rasenballsport Lipsko – 2019/20

Doba čtení: 4 minuty V Lipsku každý s napětím čeká, co s týmem udělá nový trenér Julian Nagelsmann.

Ivan Perišič přichází do Bayernu

Doba čtení: 1 minuta Vytoužené rozšíření a zkvalitnění kádru Bayernu přichází - na roční hostování přichází zkušený Chorvat Ivan Perišič.

Předligové představení Bayer Leverkusen – 2019/20

Doba čtení: 5 minuty Bayer Leverkusen po nečekané zimní výměně trenéra na jaře začal předvádět fantastické výkony (třetí místo v...