Peter Neuruer analyzuje týmy 2. ligy

Doba čtení: 2 minuty

Zkušený německý trenér Peter Neururer, který má na svém kontě 343 odkoučovaných zápasů ve 2. lize a k tomu ještě dalších 224 v Bundeslize pro časopis SportBild popsal, jak vidí jednotlivé druholigové týmy.

Vidím tři jasné favority na postupová místa – Stuttgart, Hannover a HSV. Stuttgart díky svému rozpočtu musí vybojovat přímý postup. A navíc mají ještě Maria Gomeze. Tým musí hrát směrem dopředu, pak se Gomez stane králem střelců a klub se vrátí do Bundesligy. Gomez neukončí svoji kariéru ve 2. lize. Hannover má za sebou obrovskou přeměnu týmu, ta byla ale nutná. A Mirko Slomka je trenér, který ten klub zná zevnitř i zvenku. Když jsem trénoval první tým Hannoveru v sezóně 1994/95, tak on tehdy vedl starší dorost. Později převzal první tým v boji o záchranu a přivedl jej až do evropských pohárů. On je tím správným mužem pro návrat. Šéf klubu Martin Kind je velmi kompetentní a toto duo dovede klub zpátky do Bundesligy! Pro HSV je tato sezóna poslední šancí na návrat. Pokud to znovu nezvládnou, zapadnou do díry, kde ztratí kontakt. Při volbě trenéra to šéfové klubu udělali správně! Dieter Hecking bude v bouři posledních let klidným bodem, o který se dá opřít. On ví, jak to v takovém tradičním klubu funguje.

Norimberk pro mě nepatří k těm velkým třem klubům. Už při postupu do Bundesligy v roce 2018 měli štěstí. A teď nemají pořádný tým, který by musel hrát nahoře, ale mohl by. V Damiru Canadim mají trenéra, který 2. ligu nezná. Norimberk je pro mě vedle St. Pauli první vyzyvatel top favoritů. Také Heidenheim by se zase mohl objevit nahoře. A pak přichází Bochum, Bielefeld a Kiel. Z Bochumi sice odešlo neuvěřitelně moc hráčů, ale přesto říkám, že když všechno půjde perfektně, tak se mohou blížit velkým klubům. Stejně tak Bielefeld nebo Kiel. Ten má ve své třetí druholigové sezóně v André Schubertovi třetího trenéra, ale až dosud všechny trenérské změny klub zvládl. Vedení klubu využívá optimálně možnosti, které má.

Celkově se ale rozevírají nůžky mezi druholigovými luby čím dál víc. Jsou velké kluby a zbytek. Regensburg a Darmstadt by proto měly být spokojeny s umístěním ve středu tabulky. A kluby jako Sandhausen, Fürth nebo Aue, těm půjde v první řadě o to, aby se v lize udržely.

Mám velkou radost z nováčků. Je skvělé, že se vrací Karlsruhe. Také návrat Osnabrücku bude pro celkovou atmosféru dobrý. Wiesbaden bude mít pouze jediný cíl: záchrana!

Jeden klub ještě nebyl zmíněný. To je pro mě učiněný zjev: Dynamo Drážďany! U toho klubu s tak emocemi nabitým okolím se může stát úplně všechno. Jaké nadšení vládlo při čestném gólu na 1:6 v zápasu proti PSG, to bylo fantastické. Tým na mě nepůsobí moc pevně, hlavně když se nedaří. Proto také zapadli loni do boje o záchranu. Ale trenér Cristian Fiél byl v minulosti mým hráčem v Bochumi. A můžu říct, že on ví, jak řešit extrémní situace. Prošel si krizemi, hrál v podobném prostředí v Unionu Berlín, pak zvládl v Bochumi krizovou situaci v boji o záchranu. Hrál za Dynamo, pak tam trénoval čtyři roky mládež. Poté, co úspěšně začal trenérkou kariéru, má teď šanci něco vybudovat. Líbí se mně, že obchodní ředitel Minge to vidí realisticky a představuje s trenérem dobrou symbiózu. Jen tak může být úspěšný.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: