O co se hraje v posledním kole?

Doba čtení: 2 minuty

V posledním kole je stále ještě o co hrát, hlavně v horní části tabulky. Dole je už to důležité rozhodnuté.

Titul

Po mnoha letech ještě o titulu není rozhodnuto před posledním kolem. Naposledy se v posledním kole rozhodovalo přesně před 10 lety, kdy vyhrál titul Wolfsburg. Upřímně řečeno pohled na tabulku nedává Dortmundu proti Bayenu příliš velké šance. BVB ztrácí na Bayern dva body a má výrazně horší skóre, takže Bayernu stačí uhrát doma s Frankfurtem (který má navíc v posledních kolech bídnou formu) remízu. Bayern by musel doma prohrát a Dortmund vyhrát v Gladbachu, který navíc hraje pořád o poháry. Titul Bayernu je tak 98 % jistý.

Liga mistrů

Do Ligy mistrů postupují čtyři týmy, všechny jdou do skupin. Jistou účast mají už první tři týmy tabulky – Bayern, Dortmund a Lipsko. Hraje se tedy o poslední místo. Reální kandidáti jsou tři – Gladbach, Leverkusen a Frankfurt. Teoreticky by mohl být v hře i Wolfsburg, ale ten by potřeboval vyhrát o 10 gólů.

Rozdíl mezi všemi třemi týmy je jeden bod, takže bude pro každého velmi důležité dnes vyhrát. Výhra daný tým velmi přiblíží šanci na Ligu mistrů. V nejlepší pozici podle tabulky je Gladbach, ten ale hraje doma s Dortmundem, který má pořád teoretickou šanci na titul. Leverkusen jede do Berlína, kde ho čeká domácí Hertha. Té o nic nejde a navíc Leverkusen v Berlíně historicky zahrát umí (z posledních pěti zápasů v Berlíně vyhrál třikrát). V případě výhry Gladbachu musí Werkself vyhrát o 2 góly vyšším rozdílem (tj. v případě výhry Glabachu o gól musí Leverkusen vyhrát o tři). Frankfurt musí vyhrát na Bayernu a doufat, že ani jeden ze zbylých soupeřů nevyhraje.

Osobně čekám, že nakonec na čtvrtém místě do Ligy mistrů skončí Leverkusen.

Evropská liga

Do Evropské ligy jdou letos pátý, šestý a sedmý tým (protože vítěz poháru půjde do Ligy mistrů). Přitom je páté a šesté místo o něco lepší, protože se tyto týmy vyhnou kvalifikaci a půjdou přímo do skupinové fáze. Sedmý tým bude muset absolvovat tři předkola, aby postoupil do skupinové fáze. Loni tato anabáze čekala Lipsko, které ji zvládlo a postoupilo do skupin.

Šanci na Evropskou ligu má hned šest týmů – Gladbach, Leverkusen, Frankfurt, Wolfsburg, Hoffenheim a Brémy. Paradoxní je, že ani v jednom dnešním zápasu se nepotkají dva přímí soupeři o Evropskou ligu. Gladbach má účast v evropských pohárech pro příští sezónu zajištěnou, ten bojuje jen o to, jestli ho bude čekat Liga mistrů nebo Evropská liga. To samé platí také pro Leverkusen.

Naopak Frankfurt v případě prohry na Bayernu může z pohárů úplně vypadnout. Pokud Wolfsburg vyhraje s Augsburgem a Hoffenheim v Mainzu, tak by Orli skončili až na osmém místě a příští rok by poháry nehráli.

Hoffenheim musí vyhrát a čekat na zaváhání Wolfsburgu nebo Frankfurtu (u něj potřebují Kraichgauer prohru v Mnichově). Teoreticky svěřencům Juliana Naglesmanna stačí i remíza, ale to by musel Wolfsburg doma prohrát s Augsburgem.

Nejsložitější situaci mají Brémy, jejichž šance je spíš teoretická. K evropským pohárům musí vyhrát doma s Lipskem. A současně musí doufat, že Wolfsburg doma nevyhraje s Augsburgem a Hoffenheim nevyhraje v Mainzu. Upřímně řečeno podle mě spíš teoretická situace.

Osobně čekám Evropskou ligu pro Gladbach a Wolfsburg (skupinová fáze) a Hoffenheim do kvalifikace.

Záchrana

Tady je všechno jasné – Stuttgart půjde do baráže (proti Paderbornu nebo Unionu Berlín), Hannover a Norimberk sestupují. Příští rok je nahradí určitě 1. FC Köln a pak lepší z dvojice Paderborn – Union. HSV po kolapsu v závěru sezóny skončí nejlépe na čtvrtém místě.

 

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: