Mount Magath slaví deset let

Doba čtení: < 1 minuta

Hráči, kteří prošli v posledních letech Wolfsburgem to znají z tréninku – umělý kopeček nazývaný Mt. Magath.

Před deseti lety nechal ve Wolfsburgu přímo uvnitř tréninkového centra Vlků tehdejší trenér Felix Magath vybudovat umělý kopeček, pro který se ujal název Mt. Magath (někdy také Kopeček utrpení). Magathovým argumentem bylo, že Wolfsburg je příliš rovinatý a podobný kopeček tam na rozdíl třeba od Mnichova není. Kopeček má 3,5 metru výšky, jeho součástí jsou tři různá schodiště, každé s jinou výškou schodů (20 cm, 30 cm a 50 cm). Z dalších stran se nacházejí sprinterské rampy – ta delší má 65 metrů a postupně je stále strmější (ze tří na deset procent), ta kratší má pouze 18 metrů a stoupání dvacet procent. Uvnitř kopečku je sklad, kde se uschovávaly tréninkové potřeby. A tady se trénovala kondice, tréninky pod Magathem byly vždy pověstné svou náročností. Nedávno se třeba Václav Pilař vyjádřil, že se někdy na tréninku bál o život.

O Magathovi se trochu posměšně při jeho druhém konci ve Wolfsburgu (trenérem byl v období 2007-09 a podruhé  2011-12)  říkalo, že jeho odchodu litují pouze medicinbaly. Nebo také že Mt. Magath padl. Ostatně známí přezdívka Magatha je Quälix, což je složenina německé slova quälen (trpět) a jeho křestního jména Felix.

V dalším období občas někteří trenéři uvažovali, že jej občas začnou zase používat, nadšený byl třeba Martin Schmidt. Loni, když Wolfsburgu v létě odpadla cesta do Číny, tak to Jörg Schmadtke s úsměvem komentoval, že znovu aktivují Mt. Magath,

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: