Místa na stání i u reprezentace!

Doba čtení: 2 minuty

Současný předseda DFB (Německého fotbalového svazu) Fritz Keller má za sebou 100 dní ve funkci. V časopisu Kicker uvedl nějaké své nejbližší cíle a plány.

Jednou z věcí, nad kterými se zamyslel, byla atmosféra na zápasech reprezentace. S ní je totiž podobné jako při zápasech české reprezentace, mnohé zápasy netáhnou, překládají se úmyslně na menší stadiony, atmosféra je bídná.

Konkrétně Keller v Kickeru píše: „Celkově je vidět, že atmosféra při reprezentačním zápasu je jiná než na Bundeslize. Srovnání je těžké. Reprezentační zápasy se konají na různých stadionech, co si také přejeme, protože naše reprezentace se má a také chce prezentovat po celém Německu. Takže proto nemůže existovat nějaké tvrdé jádro fanoušků, kteří jsou spolu každý týden v jednom sektoru. Při reprezentačních zápasech dosud nebyla možná místa na stání. Prosby z kruhů fanoušků, aby se to změnilo, bereme vážně a jsme kolegům z FIFA velmi vděční, že souhlasili s prvním testem s místy na stání při našem vyprodaném zápasu týmu U21 v polovině listopadu ve Freiburgu. Z důvodu dobrých zkušeností budeme nabízet také při nejbližším reprezentačním zápasu 31. března v Norimberku proti Itálii místa na stání za výhodnou cenu. Fotbal je tu pro každého a musí být také každému cenově dostupný.“

Stadion v Norimberku má na ligové zápasy kapacitu 50 000  diváků, z toho je 39 700 míst k sezení a 10 300 míst k stání. Tato varianta se pravděpodobně využije také při zápasu proti Itálii. Pro mezinárodní zápasy, kde se můžou využívat pouze místa k sezení, má Max Morlock Stadion kapacitu 44 308 míst.

O zápas proti U21 týmu Belgie, který předseda svazu zmiňuje, byl opravdu velký zájem. Stadion ve Freiburgu má celkem 14 000 míst k sezení (a dalších 10 000 k stání). Fanoušci poměrně rychle místak  sezení vyprodali a svaz tehdy na poslední chvíli nabízel lístky na místa k stání za 5 eur. Na stadionu nakonec bylo 16 500 fanoušků.

Pokud by UEFA opravdu začala povolovat místa na stání i při reprezentačních zápasech (samozřejmě pravděpodobně jen v omezeném počtu, těžko by mohlo být na stadionu 80 % míst na stání, jako to bývalo ještě v sedmdesátých a osmdesátých letech), tak by se jednalo o velký průlom. A určitě by to stálo za zvážení také v ČR nebo na Slovensku. Ostatně FAČR už kdysi zmiňoval, že by si dovedl představit, aby určité sektory byly opět na stání (myšleno při ligových zápasech).

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: