Má Dortmund problém s mentalitou?

Doba čtení: 2 minuty

Po zápasu Borussie Dortmund ve Frankfurtu, který hosté ztratili v samotném závěru, když obdrželi vyrovnávací gól na 2:2 se televizní reportér ptal Marca Reuse, jestli BVB nemá problém s mentalitou, když nedokázali dotáhnout zápas vítězně do konce.

Reus hodně naštvaně odpověděl, že „tady sračky kolem mentality ho upřímně řečeno štvou. Na konci jsme byli hloupí, ale to nemá nic společného s mentalitou. Každý týden stejné sračky, už by to pomalu stačilo.“

Podívejme se ale na to, jak zvládá Borussia Dortmund konce zápasů, kdy často rozhoduje právě vítězná mentalita. V kalendářním roce 2019 se to BVB stalo už pošesté, kdy hráči šli v průběhu zápasu do vedení a to nakonec ztratili. Na jaře ztratili vedení 1:0 ve Frankfurtu (nakonec remíza 1:1, doma s Hoffenheimem (v 67. minutě dal BVB na 3:0, během 12 minut ale inkasovali tři góly a zápas skončil remízou 3:3), ztratili také vedení 1:0 v derby doma s Schalke (nakonec prohra 2:4), vedli 2:0 v Brémách (dva inkasované góly během pěti minut znamenaly remízu 2:2), Navíc s Brémami ztratili vedení také v DFB Pokalu. Těch ztrát v lize bylo na jaře opravdu dost a jelikož bodový rozdíl mezi Bayernem a BVB byl na konci sezóny pouze dva body, tak tyto ztráty byly určitě jednou z hlavních příčin, proč titul opět skončil v Mnichově.

Podle Lothara Matthäuse chybí BVB i letos větší vyrovnanost výkonů. Super výkony proti Leverkusenu (4:0) nebo Barceloně (0:0) se střídají s mizernými jako proti Unionu (1:3) nebo Frankfurtu (2:2). A právě konce zápasů bývají v případě BVB často na ostří nože a zisk z nich není optimální. A to je jednou z věcí, která odděluje šampiony od zbytku. Přesto si Matthäus nemyslí, že by chyba v sestavě, protože v týmu BVB je kombinace bojovníků i techniků.

Příčinou nevydařeného závěru proti Frankfurtu může také být to, že ze zápasu musel kvůli zranění odstoupit Mats Hummels, který dokázal skvěle zpevnit obranu a jedním z opravdu vůdčích typů. Velký problém pro BVB by bylo, kdyby musel chybět delší dobu. Příčinou je předčasného konce v zápasu ve Frankfurtu byly svalové problémy. Sám Gummels na sociálních sítích uvedl, že udělá všechno pro to, aby mohl už teď o víkendu hrát.