Labbadia v létě končí ve Wolfsburgu

Doba čtení: 2 minuty

To, o čem se v německých médiích občas spekulovalo, se stává realitou. Bruno Labbadia, kterému v létě končí ve Wolfsburgu smlouva, tam v létě končí, protože nemá zájem podepsat smlouvu novou.

Labbadia ke svému konci řekl: „Chtěl bych poděkovat klubu ale především týmu za fantastické a intenzívní měsíce. V posledních týdnech jsme přemýšlel nad svou budoucností a došel jsem k rozhodnutí, že už VfL Wolfsburgu nebudu od léta k dispozici. Další spolupráce by pro klubu byla smysluplná jen tehdy, docházelo k trvalé odborné diskusi mezi funkcionáři klubu po celou sezónu. V tomto se naše představy na sto procent neshodovaly, proto jsem došel k tomuto rozhodnutí.“

Labbadia přišel do Wolfsburgu v únoru 2018, dokázal tým přes baráž zachránit v Bundeslize a v této sezóně bojuje s Vlky o návrat do evropských pohárů. Kromě Labbadii opouští Wolfsburg také oba asistenti a ještě kondiční trenér.

Sportovní ředitel Schmadtke už veřejně vyhlásil, že si s Labbadiou úplně nerozumí, doslova řekl „že někdy chemie úplně nefunguje“. Přesto s ním chtěl v dubnu zahájit rozhovory o prodloužení smlouvy, ty nyní už neproběhnou. V německých médiích se dokonce psalo, že Schmadtke a Labbadia spolu komunikují pouze jedenkrát týdně (v pondělí).

Nástupce na pozici trenéra není určen, v médiích se spekuluje o Marco Rosem, který aktuálně vede druhou sezónu Salzburg. Od jeho nástupu se Salzburgu výrazně daří nejen v Rakousku, ale i na evropské půdě (loni se probojoval do semifinále Evropské ligy, když cestou vyřadil třeba Dortmund nebo Lazio, letos je s týmem v osmifinále, kde to vypadá na konec proti Neapoli). O Roseho má zájem také Hoffenheim, kam by mohl přijít jako nástupce Nagelsmanna, jednání s Hoffenheimem se ale protahují. Zdá se, že Rose hraje určitý poker a právě Wolfsburg mohl být jeho trumfem. Wolfsburg má totiž úplně jiné finanční a tudíž i hráčské možnosti než Hoffenheim.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: