Klinsmann odstoupil z funkce trenéra Herthy

Doba čtení: 2 minuty

Dnes ráno se stala něco opravdu nečekaného, Jürgen Klinsmann odstoupil z pozice trenéra Herthy.

Klinsmann nastoupil do funkce teprve na konci listopadu, v zimě mu Hertha nakoupila velké množství drahých hráčů a nyní po čtyřech jarních kolech končí. Jeho prozatímním nástupcem je dosavadní asistent Alexnader Nouri.

Vedení klubu bylo z Klinsmannovy rezignace hodně překvapeno, protože sportovní manažer Preetz o ničem dle jeho slov nevěděl. Investor Lars Windhorst potvrdil, že se o Klinsmannově rezignaci dověděl včera večer.

Klinsmann svůj odchod oznámil vedení klubu ráno a s fanoušky Herthy se rozloučil oznámením na Facebooku.

Milí fanoušci Herthy,

tímto způsobem srdečně velice děkuji všem hráčům, fanoušků, divákům, realizačnímu týmu a zaměstnancům  Herthy BSC za podporu, mnohá setkání a výměnu názorů v předchozích deseti týdnech. Tato doba byla pro mě velmi zajímavá a přinesla mně mnoho podnětů. Klub a město mně ještě víc přirostly k srdci.

Na konci listopadu jsme s vysoce kompetentním týmem vyhověli přání vedení klubu a pomohli mu v těžké době. V relativně krátké době jsme se dostali na správnou cestu, díky podpoře mnoha lidí i přes těžké zápasy jsme získali náskok šest bodů na barážovou pozici. Jsem pevně přesvědčen o tom, že Hertha svůj cíl – záchranu – zvládne.

Jaké šéftrenér samozřejmě potřebuju pro takový úkol, který ještě není hotový, také důvěru důležitých osob. A právě v boji o záchranu jsou jednota, sounáležitost a koncentrace na to důležité nejdůležitějšími elementy. A ty pokud nejsou garantovány, tak nemůžu svůj trenérský potenciál využít a moje zodpovědnost nemůže být oprávněná.

Proto jsem po delším přemýšlení došel k závěru, že dám svou funkci šéftrenéra Herthy k dispozici a stáhnu se ke svým původním dlouhodobým úkolům jako člen dozorčí rady.

Příznivci, hráči a zaměstnanci

mně během této doby samozřejmě přirostli k srdci, a proto budu i nadále Herthu podporovat. Těším se na mnohá setkání ve městě nbo na stadionu.

 

HaHoHe

 

Váš Jürgen

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: