Kiel požaduje po Kölnu 0,5 milionu eur

Doba čtení: < 1 minuta

Podle informací časopisu SportBild požaduje Holstein Kiel 0,5 milionu eur po 1. FC Köln. Má to být dodatečná platba za trenéra Anfanga.

V létě 2018 po sestupu Kölnu z Bundesligy chtělo vedení Kozlů za trenéra Markuse Anfanga, který v té době měl platnou smlouvu v Holsteinu Kiel. Proto jej vykoupilo za částku 1 milion eur a ve smlouvě mezi oběma kluby byla ještě podle SportBildu klauzule, že v případě, že bude Anfang trenérem v době postupu Kölnu do Bundesligy, tak Kiel obdrží dalšího 0,5 milionu eur. A Kiel měl nyní poslat požadavek na vyplacení této částky.

Paradoxní je, že Anfang už nyní trenérem Kölnu není, byl tři kola před koncem 2. ligy odvolán. Ale byl odvolán v situaci, kdy Köln vedl 2. ligu a měl náskok šest bodů na barážovou pozici. Köln sice v závěrečných třech kolech pod novým trenérem Pawlakem uhrál čtyři body a definitivně si zajistil postup, ale současně i kdyby neuhrál nic, postup by měl také, protože jeho soupeři v boji o postup (HSV, Padeborn) hodně ztráceli. A o tento fakt se podle SportBildu opírá argumentace Kielu.

Köln samozřejmě tvrdí, že nic platit nebude, protože v době postupu (tj. podle Kölnu v době posledního zápasu proti Fürthu) Anfang už trenérem týmu nebyl. A není ochotný podle SportBildu zaplatit ani část této částky.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: