Kde leží problémy Augsburgu?

Doba čtení: 2 minuty

FC Augsburg v létě posiloval, ale zatím se to vůbec na výkonech neprojevuje, mají pouze jeden bod náskok na předposlední místo a čeká je zřejmě jen boj o záchranu.

Časopis Kicker sepsal několik zásadních problémů týmu, které jsou příčinou špatných výsledků.

Způsob hry

Trenér Schmidt se ve svých týmech snaží hrát hru s vysokým bráněním a rychlým přechodem do útoku. Ale to je jedním z problémů, obrana Augsburgu je velmi náchylná na chyby a soupeř ji dokáže poměrně lehce přehrát. Navíc týmu chybí určitá míra agresivity, Augsburgu má nejnižší počet osobních soubojů z celé ligy, druhou nejhorší úspěšnost v osobních soubojích. Náchylnost k chybám ukazuje také další ukazatel – FCA svým soupeřům umožnil nejvyšší počet šancí. Celkově je obranná hra Augsburgu velmi špatná, společně s Paderbornem má nejvyšší počet obdržených gólů. Dostat ve čtyřech ze šesti zápasů tři góly nebo víc je opravdu katastrofální.

Ale ani hra dopředu není dobrá – tým si nevypracovává šance, má nejnižší držení míče a také nejhorší úspěšnost přihrávek.

Kondice

Augsburg má poměrně nízká čísla z hlediska počtu naběhaných kilometrů – v tomto ukazateli je druhý nejhorší. Typické pro Augsburgu je třeba to, že v zápasu v Gladbachu jeho hráči naběhali o 3 kilometry méně než hráči soupeře, přestože Gladbach hrál tři dni předtím zápas Evropské ligy. O mizerné kondici svědčí také gólová bilance v poslední třetině zápasu (od 60. do 90. minuty). Augsburgu vstřelil pouze jeden gól v této fázi zápasu a inkasoval jich sedm.

Tým

Kádr týmu je široký – 35 hráčů, takže mnozí hráči logicky z důvodu malé nebo nulové zátěže jsou nespokojení. Když k tomu přidáme, že z týmu neodešli v létě hráči, kteří chtěli odejít do lepších klubů (Max a Gregoritsch), tka tu máme poměrně hodně vysoký počet takových hráčů.

Hlavními posilami do obrany měli být brankář Koubek, obránci Lichtensteiner a Suchý (odehrál dosud jen dva zápasy a od té doby je zraněný), ale zatím se jim příliš nedaří. Koubek skoro v každém zápasu udělá nějakou hrubou chybu a rozhodně není očekávanou oporou. Celkem pro letošní Augsburg příznačná a nebýt vážné situace klubu komická je situace z prvního kola. Tomáš Koubek dával svým kolegům pokyny střídavě francouzsky a česky. To nebyl zas až takový problém pro stopera Suchého, ale celkem zásadní problém pro druhého stopera Raniho Khediru.

Kromě Koubka, který přišel za 7,5 milionu eur (což je čtvrtá nejvyšší přestupová částka za gólmana v historii Bundesligy), patří k nepodařeným přestupům také příchod Iaga (6,5 milionu eur, 1 odehraný zápas), Grueza (4 miliony, 2 zápasy). Lichtensteiner je hodnocený ve známkování Kickeru jako nejhorší obránce Augsburgu. Jedinou opravdu dobrou posilou je Niederlechner, který dosud nastřílel 4 góly.

Trenér

Zatím to vypadá, že Martina Schmidta čeká podobná situace jako v jeho předchozím působišti ve Wolfsburgu. Tam podobně jako nyní v Augsburgu měl slušný start, ale postupně se výkony týmu zhoršovaly. Zatím ale má podporu vedení, sportovní ředitel klubu Stefan Reuter o něm v rozhovoru pro noviny Augsbuerger Allgemeine řekl: „Diskuse o trenérovi jsme vůbec nezačali.“

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: