Jak bude hrát Bayern s Coutinhem?

Doba čtení: 2 minuty

Přestup Coutinha vyvolává otázky, jak bude Bayern nyní hrát, kam ho trenér Kovač postaví.

Redaktoři časopisu Kicker se nad tím zkusili zamyslet. Coutinho může hrát na třech pozicích – ideální je pro něj pozice ofenzívního záložníka, hrát může i na levém křídle nebo ve středu zálohy.

Coutinho jako ofenzívní záložník

Jak už bylo řečeno, ideální pozice pro Coutinha. Rovněž křídla by v tomto rozestavení byla jasná, Perišič by byl náhradníkem při absenci některého z dvojice Gnabry – Coman. Výhodou je také pevnější obrana, protože by se hrálo na dva defenzívní záložníky. Na tuto pozici by navíc vznikl velký přetlak, protože kromě zmíněných Thiaga a Martineze by tu mohli hrát i další hráči (Tolisso, Goretzka, Cuisance).

Naopak nevýhodou je ztráta pozice pro Thomase Müllera, který by mohl hrát jen na pravém křídle, kde by byl určitě pouze náhradníkem. Navíc trenér Kovač v přípravě vše směroval na rozestavení 4-3-3 a najednou by se musel vracet k původnímu rozestavení z loňska. Kromě toho i kvůli změně rozestavení a nepotřebě ofenzívního záložníka se Bayern vzdal služeb Jamese Rodrigueze.

Coutinho na křídle

Coutinho na této pozici hrával v Liverpoolu, ale obecně tady nemůže využít některé své vlastnosti (především průnikové přihrávky). Jedno z křídel (pravděpodobně Gnabry) by se dostalo do pozice náhradníka. Pokud by to byla ale Gnabry, který je použitelný i jako útočník, tak by to byl skvělý náhradník na více pozic. Asi nejmenší konkurence ve středu zálohy. A hrálo by se systémem, se kterým Bayern a Kovač počítali.

Coutinho ve středu zálohy

Velmi riskantní a velmi ofenzívní rozestavení. Střední záložník se musí zapojovat do bránění a to není zrovna Coutinhova silná stránka. Naopak je to něco, co mu chybí, aby byl opravdu top hráčem. Pokud by měl být druhým středním záložníkem Müller nebo v podstatě kdokoliv další, museli by se primárně věnovat bránění. Ve středu zálohy by opět vznikla velká konkurence. Opět by se hrálo systémem, se kterým Kovač počítal.

Je také možné, že se bude hrát 4-2-3-1 v případě, že se bude hrát s Coutinhem a bez něj pak 4-3-3.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí:
Více v Analýzy
Effenberg: Bayern potřebuje pět nových hráčů

Doba čtení: 4 minuty Na portálu T-Online píše bývalý fotbalista Bayernu a reprezentant Stefan Effenberg svoje komentáře k dění kolem...

Co bylo špatně u Bayernu v Superpoháru?

Doba čtení: 3 minuty Youtube kanál Manu Thiele (pokud umíš německy, tak výborný kanál nejen o německém fotbalu) ve svém...

Peter Neuruer analyzuje týmy 2. ligy

Doba čtení: 2 minuty Zkušený německý trenér Peter Neururer, který má na svém kontě 343 odkoučovaných zápasů ve 2. lize...

Zavřít