Doba čtení: 3 minuty

Zápasy z tohoto kola budou hodnotit fanoušek Hoffenheimu a Dortmundu.

Freiburg – Hoffenheim

Zápas hodnotí fanoušek Hoffenheimu Andy.

Kraichgauer prohráli zápas ve Freiburgu 1:0. Někteří berou tento zápas trochu jako derby. Oba kluby leží v Bádensku. Bereš zápasy proti Freiburgu jako prestižnější nebo je to pro tebe normální zápas?

Samozrejme že to je veľké derby, pre mňa je každý zapas proti Freiburgu niečo špeciálne, pretože práve zápas proti Freiburgu bol môj prvý bundesligový zapas, na ktorom som bol.

Nakonec z toho byla už zmíněná prohra Hoffenheimu 1:0. Jak se ti zápas líbil?

Zápas bol veľmi kvalitný. Paci sa mi, že sa hra Hoffenheimu zlepšuje. Ale samozrejme som sklamaný z nepremenených šancí.

Přesně, Hoffenheim dojel na neproměňování šancí. Je to absencí Belfodila, který loni na jaře dával kvanta gólů? Nebo spíš se tým pořád buduje po velkých letních odchodech?

Myslím si, že Hoffenheim doplatil na absenciu Kramariča, ktorý patrí k najlepším hráčom. Myslím si, že Hoffenheim urobil celkom dobré prestupy. V lete napríklad prišiel Skov, ktorý je útočník, ale bohužiaľ hráva obrancu. Takze si myslim, ze káder je dost dobrý, ale asi to bude taktikou Schreudera, že Hoffenheim nehrá tak, ako keď tu bol trener Nagelsmann.

Freiburg vyhrál po gólu z penalty. Na Twitteru jsem viděl, že někteří ji hodnotili jako přísnou a že VAR měl minimálně zasáhnout a poslat hlavního rozhodčího, aby se podíval na záznam.

Súhlasím, podľa mňa to bol veľmi sporný moment, ktorý bohužiaľ rozhodol zapas. Posch robí v poslednej dobe dosť veľké chyby, nemyslím si že ten zákrok musel byť.

Který z hráčů Hoffenheimu se ti v sobotu nejvíc líbil? Podle serveru Whoscored byl nejlepším hráčem hostí útočník Baumgartner.

Rozhodne Baumgartner. Ten hráč má veľký potenciál, každým zápasom rastie.

Zaujal tě nějaký hráč Freiburgu?

Určite Waldschmidt, veľký talent.

Na závěr ještě, když se podíváš na zatím odehrané zápasy a jejich výsledky. Zaujal nebo překvapil tě některý ze zápasů?

Rozhodne Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund. Zaujal ma určite výsledkom a hlavne tým obratom Leverkusenu.

Leverkusen – Dortmund

Zápas hodnotí fanoušek Dortmundu Vojta

Opět to ukázalo, v čem je můj oblíbený klub prostě slabý. Dokážou otočit utkání a v poslední desetiminutovce inkasovat 2 góly a to ještě během 2 minut.

V tomto zápase bych vyzdvihl výkon soupeře, který se na rozdíl od nás pral až do konce. Naopak mě trochu zklamalo chování jejich fanoušků vůči jejich bývalému hráči Julianu Brandtovi. Ten byl bohužel zraněn a jeho absence byla v druhém poločase hodně vidět. Neměli jsme jediného kreativního hráče, který by dokázal nějak začít akci. Určitě bych vyzdvihnul výkon nově příchozího Emreho Cana, který snad jako jediný bojoval až do konce. Skvěle to potom popsal v rozhovoru, kde řekl, že v Borussii je největší chyba v tom, že když se vede, nejsou schopni si vedení udržet, i když by to šlo vyřešit třeba nějakým taktickým faulem apod. Celkově si myslím, že Emre pro nás bude velká posila.

Ale abych se vrátil zpět k utkání, tak šlo opět vidět, že naše obrana strašně chybuje. Já doufám, že se to zlepší přechodem Emreho na krajního stopera místo Akanjiho, tedy až po tom, co se vrátí po zranění Brandt, a že ještě zabojujeme o titul. Na straně Leverkusenu bych vyzdvihnul hlavně dvojici Amiri, Volland. Tito dva hráči byli podle mě bezkonkurenčně nejlepší na hřišti a hlavně díky nim to Leverkusen dotáhl do vítězného konce.

Sledoval jsem samozřejmě také zápas o první místo mezi Bayernem a Lipskem, který skončil asi nejlépe podle mých představ. První poločas byl sice jednoznačně lepší domácí celek a nepustili Lipsko do žádné větší příležitosti, ale ve druhé půli už dělala obrana Bavorů docela chyby a Lipsko si tak dokázalo vytvořit velmi nebezpečné šance. Dokonce ještě nebezpečnější, než právě Bayern. Jako hráče utkání bych jednoznačně zvolil stopera Dayota Upamecana, který nepustil útočníky Bayernu téměř do ničeho a jen potvrdil, proč se o něj zajímá spousta velkoklubů. Na straně Bayernu byl v tomto zápase nejlepší určitě Alphonso Davies, který čím dál tím víc přesvědčuje, že jeho místo je rozhodně v základní sestavě Bayernu.