Hertha uvažuje nad další lokalitou pro svůj stadion

Doba čtení: 2 minuty

Je všeobecně známo, že Hertha nechce pokračovat na Olympijském stadionu, kde má nájemní smlouvu do roku 2025 a hledá místo, kde by postavila vlastní a čistě fotbalový stadion. Nyní se objevila možnost další lokality.

Klub favorizuje lokalitu Olympijského parku, kde se nachází i Olympijský stadion. V něm by chtěl postavit svůj čistě fotbalový stadion pro zhruba 55 000 diváků. Problémem je ale to, že souhlas s prodejem pozemků a s výstavbou musí dát Berlínský senát (= zastupitelstvo město), kde situace pro Herthu není příznivá, protože pět ze šesti stran zastoupených v Senátu jsou proti výstavbě v Olympijském parku, s možnou výstavbou souhlasí pouze zástupci strany CDU.

Klub proto hledá další možná řešení, v minulosti dokonce byla možnost, že by nehrál přímo v Berlíně, ale v městě Ludwigsfelde, které se nachází jižně od Berlína. Tuto variantu už v minulosti ale odmítli členové Herthy.

Novou možností, kterou nyní klub zkoumá je varianta stavby stadionu v části prostor letiště Tegel. Po dostavbě nového letiště Berlin-Brandenburg (aktuální termín je rok 2020, ale kolem stavby tohoto letiště je několik skandálů a celá výstavba se už zpozdila o osm let, protože letiště mělo být hotové v roce 2011) se počítá s uzavření letiště Tegel a bylo by pak možné postavit zde stadion. Problémem je opět souhlas berlínského Senátu, protože pozemky patří opět městu. Ale je pravděpodobné, že problémy, které brzdí možnou stavbu stadionu v Olympijském parku (památková ochrana, hluk), by se na bývalém letišti vyskytovat neměly. I samotné letiště není příliš vzdálené od Olympijského parku, takže by se klub rozhodně nestěhoval na druhý konec města.

Problémem ale je to, že stavba nového stadionu by se pravděpodobně nestihla do roku 2025. S uzavřením letiště se počítá zhruba půl roku po otevření letiště Berlín-Brandenburg (tedy orientačně na jaře 2021), se samotnou stavbou by se určitě nemohlo začít dřív než v roce 2022. Navíc by město muselo vybudovat lepší dopravní infrastrukturu, protože ta současná by rozhodně nestačila. Časový harmonogram je tedy dost napjatý a v případě stavby v prostorách letiště by možná Hertha musela hrát ještě několik let na Olympijském stadionu navíc.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: