Další vyjádření kolem sporných rukou v zápasu Schalke – Bayern

Doba čtení: 2 minuty

Neodpískané hraní rukou hráčů Bayernu v zápasu Schalke – Bayern vyvolalo velké mediální bouře. Během sobotního podvečera a neděle se k němu vyjadřovali nejrůznější aktéři.

Vyjádření hlavního rozhodčího jsme už přinesli v předchozím článku.

Obě situace zhodnotil také šéf komise rozhodčích Lutz-Michael Fröhlich: „Pavardova ruka je složitá situace pro rozhodčího, protože jde o otáčivý pohyb hráče a Pavard není orientován  na míč. Rozhodčí vidí, že paže je daleko vystrčená, ale jedná se o nepřirozený pohyb? Hráč nemá orientaci, rozhodnutí se dá pochopit. Podobnou situaci jsme měli minulý rok v zápasu Leverkusen – Lipsko, kdy šlo o ruku Weisera. Tehdy rozhodčí pískl penaltu a všichni se nad tím rozčilovali. Teď se zas všichni rozčilují, že penalta nebyla. Perišičova ruka je nejkritičtější případ, protože je vidět pouhým okem pohyb ruky směrem k míči. Hýbe paží směrem k  míči. Tady je otázkou, jestli rozhodčí situaci věcně zpracoval.“

Současně Fröhlich řekl, jaké by bylo správné řešení obou situací: „Nejlepším řešením obou situací by bylo, aby se na situace ještě jednou podíval. Musíme si poslechnout komunikaci mezi rozhodčím a VAR. Navenek by bylo nejlepší, kdyby si rozhodčí udělal ještě jednou obrázek o obou případech. Jinou otázkou je, jestli by pak rozhodnutí bylo jiné.“

K oběma rukám se vyjádřily na Twitteru vyjádřili také účty, které se dlouhodobě rozhodčími či VAR zabývají. Účet VAR-Watch: „Při Pavardově ruce se měl hlavní rozhodčí jít podívat na záznam. Při ruce Perišiče chybělo použití VAR.“

Twitterový účet Collinas Erben (doslova Collinovi dědicové), který se věnuje vysvětlováním pravidel a celkové hodnocením výkonů rozhodčích. Jeho hodnocení jsou brána vážně, celý účet je velmi dobře hodnocení a má v Německu velký ohlas. „Obě situace nebyly jasně černobílé a rozhodnutí rozhodčího nebyla evidentně špatná. Proto nebyl žádný zásah VAR. Pavard dopadl po normálním výskoku a neviděl míč. Perišič nevystrčil ruku přímo proti míči. Komunikace rozhodčího s VAR zřejmě nepřinesla žádný zásadní rozpor ve vnímaní situace. Z mého pohledu se měly obě hraní rukou trestat. U Pavarda je to trochu víc v šedé zóně, protože ten nevidí, že na něj letí míč. U Perišiče se dal míč v této části těla čekat, ruka je od těla a dostává se do dráhy míče. Jednalo se o jasně chybná rozhodnutí? Hlavní rozhodčí hraní rukou zaznamenal. Minimálně u Perišiče by se s tím dalo souhlasit a očekával bych shlédnutí situace rozhodčím. U Pavarda rozumím hlavnímu rozhodčímu  a VAR, ale stejně tak kritikům.“

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Subscribe
Upozornit na
%d blogerům se to líbí:
Více v Bayern Mnichov
Velké vzrušení kolem kolem hraní rukou v zápasu Schalke – Bayern

Doba čtení: 2 minuty Zápas Schalke - Bayern skončil po hattricku Lewandowského 0:3. Domácí si ale velmi stěžovali na neodpískané...

Renato Sanches odešel do Lille

Doba čtení: 1 minuta Renato Sanches byl v Bayernu dlouhodobě nespokojený, protože nastupoval podle něj příliš málo. V pátek přestoupil...

Jak bude hrát Bayern s Coutinhem?

Doba čtení: 2 minuty Přestup Coutinha vyvolává otázky, jak bude Bayern nyní hrát, kam ho trenér Kovač postaví.