Co bylo špatně u Bayernu v Superpoháru?

Doba čtení: 3 minuty

Youtube kanál Manu Thiele (pokud umíš německy, tak výborný kanál nejen o německém fotbalu) ve svém videu rozebral, co přesně nefungovalo Bayernu v Superpoháru.

Chybějící výkonnostní princip

Renato Sanches v létě podával v přípravě výborné výkony a vypadalo to, že by se konečně mohl v Bayernu prosadit. Naopak Corentin Tolisso po svém loňském zranění už skoro rok nehrál v základu. A jak to vypadalo v nominaci na zápas? Sanches seděl na lavičce a Tolisso hrál v základu.

Loni na podzim přišla na Bayern výkonnostní krize právě kvůli tomu, že Kovač rotoval sestavou automaticky bez ohledu na výkony. V pozdější fázi sezóny už rotace byly víc podmíněné výkonností a Bayern se vrátil ke svým kvalitním výkonům.

Druhým problémem je přílišná podobnost hry Goretzky a Tolissa, oba mají velmi podobný styl hry a to je pak trochu problém.

Špatná defenzíva

Defenzívu Bayernu sráží individuální chyby jednotlivých hráčů. V Superpoháru takové chyby udělali Süle, Boateng nebo Thiago. Tyto chyby nejsou nic nového, stejný problém byl i loni. A silné týmy dokáží takové chyby potrestat.

V Bayernu se mluví (naposledy Karl-Heinz Rummenigge) o tom, že touží po Lize mistrů, ale spíš to vypadá že realita se nepotkává s požadavky klubu. Zápas tak trochu připomínal duel z loňského mistrovství světa Německo – Mexiko (Německo drželo míč, ale Mexičané z brejku dali gól). Přesně s takovým výkonem v obraně se vypadne už ve skupině.

Thomas Müller na křídle

Faktem je, že prostě trenér Kovač nikoho dalšího na křídlo nemá, ale Müller není typický křídelní hráč. Křídla jsou často silná ve hře jeden na jedno, Müller si naopak spíš pomáhá kombinací. Ale BVB hrál hluboko vzadu a při takové hře je potřeba právě hráč, který se proti svému soupeři prosadí individuálně, přihrávka do šířky je k ničemu. Müllerova úspěšnost přihrávek na soupeřově polovině byla jen 65 %. Bayernu také nevycházely centry (pouze 8 úspěšných z 31).

Hluboký blok soupeře Bayern nebyl schopen překonat a neměl žádnou myšlenku, jak ho překonat.

Nesmyslná střídání

Problém je samozřejmě úzký kádr Bayernu. Od letoška může být na lavičce až devět hráčů místo sedmi, Bayern využil pouze osm hráčů, z nich ale byli dva brankáři. Tři hráči na lavičce byli vytažení z béčka. A přesně tady sedí kritika Roberta Lewandowského, který řekl, že v určitých fázích zápasu je potřeba i kvalita na lavičce.

Navíc, když se podíváme na to, jak se střídalo, tak v důsledku úzkého kádru museli zápas někteří hráči dohrávat ne podivných pozicích, na které nejsou zvyklí.

Rozestavení Bayernu v úvodu zápasu

Úvodní rozestavení je naprosto bez problémů, každý z nominovaných hráčů hraje plus minus na své pozici.

V druhém poločasu provedl Bayern tři střídání, po tom třetím dohrával zápas za stavu 0:2.

Rozestavení po třetím střídání

Jediným opravdu vydařeným střídáním bylo přesunutí Kimmicha do středu, když na kraj přišel Pavard. Renato Sanches na křídle a Alphonso Davies v obraně byly velké omyly. Ale vše je to zase způsobeno jednou věcí. Kovač neměl moc na výběr, koho tam poslat. Na lavičce měl na začátku zápasu tyto hráče: Ulreich, Hoffmann (brankáři), Davies, Sanches, Pavard, Arp, Johansson, Singh.

Scéna Kimmich vs. Sancho

Kimmich v závěru zápasu šlápl na nohu Sanchovi, za což dostal žlutou kartu. Podle mnohých názorů to měla být červená karta za surovou hru, navíc pak ještě diskutoval s rozhodčím. Celé to jen zbytečně poškozuje jeho pověst. Někteří tvrdí, že Kimmich by mohl být novým Ribérym Bayernu (takovým zlým mužem Bayernu). Ale spíš to bude prostě úlet.

Celá situace ale ukazuje něco, co bylo vidět v celém zápasu. Bayern prohrával osobní souboje a byl v nich o krok později.  Bayern vyhrál jen 41 procent soubojů a na fauly to bylo 12:2 pro Bayern. A to měl Bayern výrazně vyšší držení míče (65 procent, když držíš míč, tak nefauluješ). Bayern se snažil soupeře napadat, hrát agresivně a nutit ho k chybám. Ale problém byl, že tu neseděl timing, takže z toho pak plynuly fauly.

Co se musí změnit?

Bayern potřebuje víc hráčů na nejvyšší úrovni. Ale všechno nezachrání jen příchod Saného, problémy jsou i jinde než na křídle. Šéfové klubu musí jednat, jinak bude příští rok jiný mistr než v předchozích letech.

 

 

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: