Bayern potvrdil příchod Cuisance, vedení Gladbachu hráče kritzuje.

Doba čtení: 2 minuty

V pátek absolvoval Cuisance zdravotní prohlídku, v sobotu pak podepsal smlouvu a stává se definitivně hráčem Bayernu.

Přesná přestupová částka není známá, ale měla by se pohybovat kolem deseti milionů eur. Cuisance je střední záložník, který prošel francouzskými mládežnickými reprezentacemi (naposledy v květnu byl součástí týmu U20 na mistrovství světa této věkové kategorie). V pátek oslavil dvacáté narozeniny a přestup do Bayernu má jako dárek. Cuisance podepsal smlouvu na čtyři roky.

Cuisance přišel do Mönchengladbachu před dvěma lety za pouhých 250 000 eur z francouzského Nancy, takže pro Gladbach je to z finančního hlediska výborný přestup. Navíc to byl hlavně hráč z lavičky, loni odehrál pouhých 11 zápasů v lize, přičemž v základní sestavě byl pouze jednou.

Vedení Gladbachu hráč svým jednáním zklamal. Po sobotním zápasu proti Schalke si k jeho přestupu řekli své trenér Hříbat Marco Rose i sportovní ředitel Max Eberl.  Eberl: „V minulých 13 měsících jsme nevěnovali žádnému jinému hráči víc pozornosti. Zkusili jsme všechno, ukázali mu všechny možnosti. Máme teď nového trenéra, který mu chtěl dát šanci. Ale když ji nechce využít, pak to nejde. Pak musí padnout rozhodnutí, předtím než vznikne zlá krev. Borsussia pro něj podle mě byla velmi dobrou možností, jak začít kariéru a zlepšit se. Ale když někdo nechce, tak musí jít svou cestou.“ Podobně se vyjádřil také trenér Rose: „Myslím, že určité způsoby chování, které tady u nás předvedl, si u svého nového zaměstnavatele nedovolí, A to je přesně ono – tady si to také nemůže dovolit. Michale je talnetovaný mladý hráč, který se ale ještě musí moc učit. Myslím, že jeho přestup byl pro nás nezbytný. V minulých týdnech jsem měl dojem, že Borussia jako klub pro něj byla najednou příliš malá.“

Cuisance od klubu požadoval záruky, že bude hrát, což mu klub samozřejmě dát nemohl. Takže to nakonec vypadá jako win win situace pro všechny tři strany. Gladbach nemá v týmu nespokojeného hráče, Bayern rozšířil soupisku a získal talentovaného hráče a Cuisance má šanci prosadit se ve větším klubu.

Cuisance měl v poslední době problémy i mimo hřiště. V únoru 2018 se zapletl do dopravní nehody. Se svým autem vjel do vozidel před sebou, která byla v koloně. Tehdy došlo k těžkému zranění jedné osoby. Vloni v sprnu pak bylo zjištěno, že jel bez platného řidičáku. Za to dostal pokutu vy výši 10 500 eur (bylo to počítáno jako 30 dní po 350 eurech).

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: