Bayern může už dnes slavit titul!

Doba čtení: < 1 minuta

Zní to  neuvěřitelně, máme teprve konec března, ale přesto může dnes padnou i poslední teoretická naděje, že by někdo mohl Bayernu sebrat titul.

Máme sedm kol do konce a Bayern vede před druhým Schalke o 17 bodů. V případě jakéhokoli zaváhání Schalke doma proti Freiburgu a současně výhry Bayernu v Klassikeru proti Dortmundu, tak by hosté museli přihlížet radosti domácích ze zisku dalšího titulu.

V každém případě ale Bayern nepřekoná svůj rekord ze sezóny 2013/14, kdy se stal pod Guardiolou mistrem už v 27. kole, což je také nejrychlejší titul v bundesligové historii. V triple sezóně pod Juppem Heynckesem 2012/13 se stal Bayern mistrem v 28. kole, takže Heynckes si může vyrovnat rekord.

Bayern je na cestě za šestým titulem v řadě, což je opět německý rekord (až do aktuální série byly rekordem tři tituly v řadě). Německý rekord, správně bychom měli říct bundesligový, protože Dynamo Berlín v rámci bývalé NDR uhrálo deset titulů v řadě, ale samozřejmě úroveň tamní soutěže byla nižší než Bundesliga. V nejelpších evropských soutěžích má nejdelší sérii Lyon, který v letech 2002-2008 vyhrál celkem sedmkrát francouzskou Ligue 1, na jeho úroveň se může dotáhnout letos Juventus, který má aktuálně šest titulů v řadě s Neapolí bojuje o sedmý. Ve španělské La Lize drží rekordní sérii Real Madrid, který hned dvakrát dokázal vyhrát titul pětkrát v řadě. V Anglii několik týmů dokázalo vyhrát titul třikrát v řadě, Manchester United to dokázal dokonce dvakrát.

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: