Bayern hlásí rekordní ekonomické výsledky

Doba čtení: < 1 minuta

Bayern ve středu ohlásil ekonomické výsledky za sezónu 2018/19. A po této stránce to byla nejlepší sezóna Bayernu v jeho historii.

Celkové příjmy Bayernu byly v minulé sezóně ve výši 750,4 milionu eur, což je téměř o 100 milionů vyšší číslo než v dosud rekordní sezóně 2017,18 (tehdy to bylo 657,4 milionu eur). Bayern ohlásil také vysoký zisk, v minulé sezóně to bylo 75,3 milionu eur před zdaněním (v sezóně 2017,18 46,2 milionu eur).

Předseda představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge ekonomické výsledky klubu komentoval slovy: „S ekonomickým vývojem Bayernu jsme samozřejmě velmi spokojeni. Jak obrat, tak i zisk jsou na nových rekordních úrovních. Bayern se tak je tak jak ve sportovní, tak i v ekonomické oblasti ve skvělé kondici. Chtěl bych poděkovat mým kolegům z představenstva Jan-Christianu Dreesenovi, Andreasi Jungovi a Jörgu Wavkerovi a také celé dozorčí radě s Uli Hoeneßem v čele za skvělou spolupráci. Speciální dík patří také všem zaměstnankyním a zaměstnancům Bayernu za jejich nasazení, což vedlo k těmto výsledkům. Představenstvo vyplatilo zaměstnancům jako poděkování bonusy ve výši dvou dodatečných platů.“

Podrobněji se také k výsledkům vyjádřil člen představenstva Dreesen: „K tomuto výsledku přispěly všechny oblasti Bayernu. Stouply příjmy ze zápasů a z televizních práv, příjmy od sponzorů dosáhly nových rekordních hodnot. V oblasti merchandisingu se nám podařilo stabilizovat příjmy, přestože v Evropě v této oblasti vládne pokles.“

Nedávno ohlásil své ekonomické výsledky za minulou sezónu také největší konkurent Bayernu Borussia Dortmund. Ta rovněž hlásila nárůst příjmů, klesly jí pouze příjmy z přestupů. Přesto je stále rozdíl mezi oběma kluby obrovský a ekonomická síla Bayernu je mnohem vyšší.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: